1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ne çabuk bırakıp gittin be Tayfun abi?
Ne çabuk bırakıp gittin be Tayfun abi?

Ne çabuk bırakıp gittin be Tayfun abi?

Türkeye'nin sevilen yüzü, gazeteci-yazar Tayfun Talipoğlu hayatını kaybetti.

A+A-

Aynı zamanda Diyarinsesi.org'nin de gönüllü yazar kadrosunda olan değerli abimiz Tayfun Talipoğlu'nu kaybettik. İzmir'deki evinde gece 02.30 sularında fenalaşarak yere yığılan gazeteci Tayfun Talipoğlu, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim  ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Talipoğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Talipoğlu'nun ölüm nedeninin tespiti için otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı.

NE ÇABUK BIRAKIP GİTTİN BE TAYFUN ABİ

Diyarbakır'a büyük hayranlık duyduğunu her fırsatta dile getiren Talipoğlu, burada çok köklü dostluklar ve arkadaşlıklar edinmişti.

Bugün hakkın rahmetine giden Talipoğlu'na Allah'tan rahmet, ailesine derin başsağlığı ve üzüntülerimizi gönderiyoruz mekanı cennet olsun.

 

1962 yılında Kars'ta dünyaya gelen Tayfun Talipoğlu, İlkokulu Malatya Şeker İlkokulu ve Eskişehir Yunus Emre İlkokulu'nda okudu. Ortaokulu Eskişehir'de, liseyi Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1983 yılında mezun oldu.

Siyasi görüşleri nedeniyle kaymakam yapılmadı ve bu süreçte kargoculuk, Ankara düğün salonlarında ve pavyonlarında orkestra solistliği gibi birçok değişik iş yaptı. 

Milliyet Gazetesi'nde muhabir olarak başladığı gazetecilik yaşamına önce Star1'de, sonra ATV'de haber muhabiri olarak devam etti. 1995 yılından itibaren önce ATV'de, 1999-2008 yılları arasında NTV'de, 2008-2010 yılları arasında TRT'de, 2011-2012 yıllarında Tv8'de ve son olarak 2016 yılından itibarende Halk TV'de Bam Teli programını hazırlayıp sunmuştur. Takvim, Yeni Yüzyıl, Cumhuriyet gazetelerinde köşe yazarlığı da yapan Talipoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

Benim Yolum, Ne Çoktular Ne Kadar Çocuktular, Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi, Çoluk Çocuk Yazıları, Eşekle Gelen Aydınlık yayınlanmış kitaplarıdır. Seyyah ve Bam Teli Yol Müzikleri adlı şiir ve türkü kasetleri de vardır.

Haziran 2008'den itibaret TRT-1 de Bam Teli programının yanı sıra Nasılsınız isimli bir tartışma programı vardır. Aynı zamanda Ekim 2007'den beri UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisidir.

21 Mart 2017 tarihinde gece saat 02:30'da İzmir'deki evinde fenalaşıp Katip Çelebi Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan gazeteci Tayfun Talipoğlu 55 yaşında yaşamını yitirdi.

tayfn.jpgfaststoneeditor.png155074_10151366263403537_1518625076_n.jpg

Etiketler :