1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. MÜSİAD heyeti Büyükşehir'de
MÜSİAD heyeti Büyükşehir'de

MÜSİAD heyeti Büyükşehir'de

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı İsa Albayrak, MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Şahabettin Aykut ile beraberindeki heyet Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i ziyaret etti.

A+A-

Aralarında Ankara ve İstanbul şube yöneticilerinin de bulunduğu MÜSİAD heyeti, Diyarbakır'ı çok gelişmiş ve köklü geçmişe sahip bir kent olduğunu gördüklerini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir de Diyarbakır'ın 8500 yıldan bu yana yaşamın hiç kesintiye uğramadan sürdüğü dünyanın nadide kentlerinden biri olduğunu söyledi.

Kentin tarihi ve kültürü hakkında bilgi veren Baydemir insanların yaptıkları kadar imkan dahilinde olduğu halde yapmadıklarından da sorumlu olacağını belirterek, süren açlık grevleri konusunda herkesin kendi cephesinde bir şeyler yapması gerektiğini söyledi. Ekonomik ve sosyal kalkınmanın dil, kimlik ve özgürlük gibi önemli olduğuna işaret eden Baydemir, “Siyasal istikrar barış ile olur” dedi. “Diyarbakır sokaklarına asfalt yerine altın da döksek cezaevlerinde açlık grevleri sürüyorsa huzur yoktur. Huzur yoksa mutluluk da yoktur” diyen Baydemir, Türkiye'nin doğu ve batı yakası arasındaki duygusal farklılaşmanın önüne geçmek için kalıcı barış olması gerektiğini söyledi. Görüşme karşılıklı görüş alış verişi ile sürdü.