1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Milletvekili Hamzaoğlulları isyan etti
Milletvekili Hamzaoğlulları isyan etti

Milletvekili Hamzaoğlulları isyan etti

AK Parti Diyarbakır milletvekili Mehmet Süleyman Hamzaoğulları PKK'nın çocukları dağa kaçırdığını, örgütün pençesinden kaçabilen çocukların dosyalarında ise bu suçun ömür boyu kaldığını söyledi.

A+A-

Manşettv`ye konuşan AK Parti Diyarbakır milletvekili Mehmet Süleyman Hamzaoğulları PKK'nın gençleri ve çocukları hedef aldığının altını çizerek, üniversiteyi kazandığı yıl PKK tarafından kaçırılarak 2 ay dağda kalmaya zorlanan bir çocuğun kendisine sığındığını anlattı.

KENDİ İSTEĞİ İLE DAĞA ÇIKMIŞ MUAMELESİ GÖRÜYORLAR

Ergenlik çağına girmemiş çocukların kandırılarak ya da zorla dağa kaçırıldığını vurgulayan Hamzaoğulları, “Geçenlerde bir çocuk yanımıza geldi. Üniversiteyi kazandığı yıl PKK tarafından kaçırılarak 2 ay dağda esir kaldığını söyledi. Bu çok üzücü bir durum. En acısı da o çocuğun dosyasında bu suç olarak görünüyor. Sanki kendi isteğiyle dağa çıkmış gibi…” dedi.

ÖYLE BİR ORTAM VAR Kİ…

Hamzaoğulları bölgede yaşanan zorluklara dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bölgenin bazı gerçekleri var. Bunu herkes bilmeli. Ailelerle konuşuyoruz 'bize oy vermezseniz gelir çocuğunuzu kaçırırız' diyen bazı kesimlerin olduğundan bahsediyorlar. Bu aileler köylerinden ayrılmak, şehre taşınmak durumda kalıyorlar. Yerlerinden yurtlarından oluyorlar. Bölgede maalesef korku hâkim.”