1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mezarlıkların tahrip iddiasına Kaymakamlıktan yalanlama
Mezarlıkların tahrip iddiasına Kaymakamlıktan yalanlama

Mezarlıkların tahrip iddiasına Kaymakamlıktan yalanlama

Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde Ovabağ bölgesindeki Görece ve Halı Ören köylerine ait mezarlıkların burada iş yapan bir çimento firmasına ait iş makinaları tarafından tahrip edildiği ve kazıldığı yönünde bazı basın yayın organlarında yer alan haberlere hem

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG

Çınar Kaymakamı Selami Kaya,bakanlığın verdiği yasal izinle Ovabağ bölgesinde iş yapan özel firmanın daha önce vatandaşların huzuru ve güvenliği konusunda ve yine çevreye hassasiyet göztermeleri için uyarıldığına dikkat çekerek firmanın çalışma izinleri ve ruhsatı Bakanlık tarafından verilmiştir buna rağmen çalışmalardan vatandaşların rahatsız olmaması konusunda gerekli ikazlar yapılmıştır.


Kaymakam Kaya,Bazı basın yayın organlarında yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Mezarlıkların adı geçen firma tarafından başka yere taşınması veya tahrip edilmesi kesinlikle söz konusu değildir. Bu yöndeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.


Haberlerde ismi geçen Görece Köyü Muhtarı Nuri Özpınar da mezarlıkların tahrip edildiği yönündeki haberleri yalanladı. Özpınar,"Bazı basın organlarında çıkan haberleri şaşkınlıkla karşıladık.Böyle bir olay söz konusu değildir.Burada kazı yapan firmaların iş makineleri vasıtasıyla mezarlıklarımızı tahrip ettiği iddiası doğru değildir gerçek dışıdır" dedi.