1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mescid-i Nebevi'yi hiç kimse yıkamaz
Mescid-i Nebevi'yi hiç kimse yıkamaz

Mescid-i Nebevi'yi hiç kimse yıkamaz

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ''Mescid-i Nebevi'yi hiç kimse yıkamaz. Yıkması da mümkün değildir. Türkiye ve Müslümanlar da bunun karşısında durur. Kimsenin gücü yetmez'' dedi.

A+A-

Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ile Diyanet İşleri Başkanı'nın görüşmesinin eleştirilmesi üzerine Bozdağ, görüşmelerinde bir sakınca bulunmadığını, yadırganacak bir durum olmadığını söyledi. Başka bakanların da görüşebileceğini belirten Bozdağ, bu ziyarette ayrıca kadına yönelik şiddeti önleme konusunda nasıl ortak çalışma yapılabileceğinin ele alındığını ifade etti.

Dini yüksek ihtisas merkezleri konusundaki eleştirilere de değinen Bozdağ, ''Bunlar, ihtiyaçtan doğdu. Şu ana kadar İstanbul, Konya ve Erzurum'da kurulmuştur. Diyarbakır'da da kurulacaktır. Ülkemizin her bölgesinde bunların açılmasına önem veriyoruz. 10 ayrı yerde dini ihtisas merkezi açılacaktır. Bunun tek amacı, dini konuda yüksek ihtisaslaşmayı sağlamak ve gerekli eğitimi vermektir. Bunun altında her hangi bir şey aramak doğru değildir. İyi niyetle atılmış, yararlı ve faydalı bir adımdır'' diye konuştu.