1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Meryem Bekmez, Avrupa ikincisi
Meryem Bekmez, Avrupa ikincisi

Meryem Bekmez, Avrupa ikincisi

12. Avrupa Yürüyüş Kupası’nda mücadele eden Diyarbakırlı Meryem Bekmez, 10 kilometre genç kadınlarda ikinci olarak 21 yıllık kupa tarihinde Türkiye’ye ilk podyumu kazandırdı.

A+A-

Diyarbakırlı milli atlet Meryem Bekmez, tarihi bir başarıya daha imza attı.

Çek Cumhuriyetinde yapılan 12. Avrupa Yürüyüş Kupası’nda Meryem Bekmez, ikinci oldu.

Türkiye’nin yürüyüşteki genç yıldızı Meryem Bekmez, 12. Avrupa Yürüyüş Kupası’nda podyuma çıkmayı başardı. Geçen yıl kırdığı rekorlarla gündeme oturan ve Avrupa Yıldızlar şampiyonu olan Bekmez, bu kez de Avrupa Kupası’nda bir ilki başardı. 10 kilometre genç kadınlar yarışında mücadele veren Bekmez, 46:48’lik derecesiyle yarışı ikinci sırada tamamladı.

İlk beş kilometresi 23:38 ile geçilen yarış boyunca özel izinle kupada mücadele veren Rus Yana Smerdova ve Alman Tereza Zurek ile çekişen Meryem, son turda Smerdova’nın atağına karşılık veremedi. Buna karşın Zurek’i arkasında tutmayı başaran Bekmez, finişe ikinci sırada ulaşarak tarihe geçti.

Yarışta mücadele veren diğer Türk atleti Ayşe Tekdal ise, 51:27 ile 19. sırayı aldı. Bu disiplinde iki atletin derece toplamıyla oluşan takım sıralamasında ise Milli Takım genç kadınlarda Avrupa beşincisi oldu.