1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mazlumder Diyarbakır kapanıyor!
Mazlumder Diyarbakır kapanıyor!

Mazlumder Diyarbakır kapanıyor!

DİYARBAKIR - İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Mücadele Derneği (Mazlumder) Olağanüstü Genel Kurulu'nda genel başkanlığa, Ramazan Beyhan seçilirken, derneğin genel merkezinin Ankara’dan İstanbul’a taşınması, Diyarbakır, Şanlıurfa, Van, Gaziantep, İzmir, Muş

A+A-

Mazlumder Olağanüstü Genel Kurulu, Araştırma Kültür Vakfı Ankara Şubesi'nde gerçekleştirildi. Genel kurulda, Ramazan Beyhan genel başkanlığa getirilirken, genel yönetim kurulu üyeliği 25'e, merkez yürütme kurulu üyeliği 9'a indirildi ve her ilde bir şube açılması kararı alındı.

Ayrıca, derneğin genel merkezinin Ankara'dan İstanbul'a taşınması, Diyarbakır, Şanlıurfa, Van, Gaziantep, İzmir, Muş, Bitlis, Bingöl, Şırnak, Hakkari, Sakarya, Mersin, Kocaeli, Bursa ve Antakya şubelerinin kapatılması kararlaştırıldı.
 
“HER ŞART VE DURUMDA ZALİMİN KARŞISINDA DURACAĞIZ”
 
Beyhan, yaptığı açıklamada, yeni dönemde yol haritalarının kuruluş misyonuna uygun hareket etmek olduğunu belirterek her şart ve durumda zalimin karşısında duracaklarını ifade etti. Herhangi bir tarafa, iktidara, muhalefete yakın durmak veya çıkar gözetmek gibi bir çabaları olmadığını vurgulayan Beyhan, “Bizim mücadelemiz Mazlumder'in kendi fabrika ayarlarına dönmesidir. Gayemiz hak ihlallerini objektif bir şekilde tetkik etmek, bunu kamuoyuna duyurmak, yetkilileri uyarmak” dedi.
 
Beyhan, Mayısta derneğin olağan genel kurula gideceğine işaret ederek, “Biz bu olağanüstü genel kurulu normalde geçen sene yapalım istedik ama mahkemeye mecbur edildik. Biliyorsunuz mahkeme süreçleri uzun sürüyor. Tam bir yıl hak kaybını aradık. Bu bizim en doğal hakkımızdı. Bundan sonraki dönemde inşallah kuruluş misyonumuza göre hareket edeceğiz” diye konuştu.