1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Maliye Bakanı Naci Ağbal açıkladı!
Maliye Bakanı Naci Ağbal açıkladı!

Maliye Bakanı Naci Ağbal açıkladı!

Taşeron işçiler kadro haberi için sabırsızlıkla beklemeye devam ediyorlar. Her geçen gün yeni bir gelişmenin yaşandığı taşeron işçilerin kadroya alınma sürecine ilişkin Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan açıklama geldi. İşte Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın taşeron

A+A-

Taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Maliye Bakanı Naci Ağbal binlerce taşeron işçi tarafından merakla beklenen kadro çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Peki taşeron işçiler kadroya alınacak mı? İşte taşeron işçilere ilişkin Bakan Ağbal'ın açıklamaları...

MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL'IN TAŞERON AÇIKLAMASI

Demirözü ilçesi Ülkü Gökalp Güney Caddesi'nde vatandaşlara hitap eden Maliye Bakanı Naci Ağbal, ülkelerin anayasalarının çok  önemli olduğunu belirterek, "Ülkelere yön, istikamet verir ya yanlış yere  gidersin ya doğru yere gidersin. Doğru yere gidersen vatandaş memnun olur, yanlış yere gidersen vatandaşa zarar verirsin." dedi.
 
Türkiye'nin önünde 16 Nisan süreci bulunduğunu anımsatarak, Demirözü  halkından güçlü bir destek istedi.
 
Halkın desteği ve dualarıyla 16 Nisan'da bir destanı yazacaklarını  belirten Ağbal, "16 Nisan'da dosta, düşmana karşı bu milletin gücünü bir defa  daha göstereceğiz. Anayasa değişikliği yapıyoruz kolay değil. Ülkelerin  anayasaları çok önemlidir. Ülkelere yön, istikamet verir ya yanlış yere gidersin  ya doğru yere gidersin. Doğru yere gidersen vatandaş memnun olur, yanlış yere  gidersen vatandaşa zarar verirsin." ifadesini kullandı.
 
Ağbal, bir vatandaşın "Hazinenin olan, ancak dedelerimizden bize  intikal eden yerleri almamız için bu soruna el atmasını istiyoruz." sözleri  üzerine, şu görüşlere yer verdi:
 
"Sana kurban olsun hazine yerleri. Sen yeter ki al, oraları işle  vatana, millete hayırlı işler yap. Köylerde ahır projeleri yapılıyor. Bu ahır  projeleri için vatandaş Hazinenin yerlerini almak istiyor. Arkadaşlara talimat  verdim, bu ahır projeleri için gerekli olan Hazine'ye ait yerleri Tarım  Bakanımızla da görüşeceğim, çok daha ucuz fiyatlarla doğrudan doğruya bu  projelerde kullanmak üzere projeyi alan vatandaşlarımıza inşallah vereceğiz.  Yeter ki siz toprağı işleyin, yeter ki siz topraktan ayrılmayın."
 
Bakan Ağbal, başka bir vatandaşın, "taşeron işçilere kadro sözü  vermiştiniz?" sözlerini, "sabredin" diye yanıtladı.