1. HABERLER

  2. TEKZİP - DÜZELTME

  3. “Mağdur Olan Firmadan Açıklama” haberine ait tekzip metnidir
“Mağdur Olan Firmadan Açıklama” haberine ait tekzip metnidir

“Mağdur Olan Firmadan Açıklama” haberine ait tekzip metnidir

“Mağdur Olan Firmadan Açıklama” haberine ait tekzip metnidir

A+A-

AÇIKLAMALAR

İnternet siteniz olan https://www.diyarinsesi.org/  internet sitesinde 27.06.2016 tarihinde yayınlanan “Mağdur Olan Firmadan Açıklama” başlıklı haberde müvekkil şirketlerle ilgili olarak eksik, hatalı ve mesnetsiz bilgi verilmesi sebebiyle kamuoyunda yanlış kanaat oluşmasına sebep olunduğundan ve söz konusu haberle ilgili olarak Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesinin 2016/1958 D. İş sayılı Kararıyla erişimin engellenmesi kararı verildiğinden haberin tekzip edilme zorunluluğu doğmuştur.

Yukarıda açıklanan nedenlerle konu kısmında belirtilen haberin tekzibi için 5651 sayılı Kanunun 9. ve Anayasanın 32. Maddesi gereğince aşağıdaki tekzip metninin internet sayfanızın aynı sayfa ve aynı yerinde, aynenVE DÜZELTME METNİDİRİnternet siteniz olan https://www.diyarinsesi.org/ internet sitesinde 29.06.2016 tarihinde yayınlanan “Mağdur Olan Firmadan Açıklama” başlığı altında yazılan ve detaylandırılan haber, ve Karavil Grup’a yönelik eksik, asılsız ve dayanaksız ifadeler içermektedir.
Müvekkil şirket yaklaşık 30 yıldır Diyarbakır’a, Bölgeye ve Tüm Türkiye’ye hizmet eden Karavil Grup Bünyesinde faaliyet göstermekte olup ticaret ve iş alanında sağladığı katkılarla takdir toplayan saygın bir ticari kuruluştur. Yine icra ettiği ticari faaliyetleri ile özellikle bölgenin zor koşullarında bile Diyarbakır’ı terk etmeyerek binlerce insana iş imkanı sağlamış ve ülkemiz bütçesine katkı sunmuştur.

Tüm bölgede bulunan yaklaşık 300 bayimizden biri olan ve söz konusu haberde adı geçen Asr Bellona Mobilya adlı mağaza yetkilileri müvekkil şirketten aldığı mobilya bedellerini ödemeyerek kayıplara karışmıştır.
 Yüzlerce kişiyi mağdur ederek kayıplara karışan Asr mobilya bazı vatandaşlardan da kendisinde bulunmayan ve tedarik edemediği ürünlerin parasını alarak bu bunu yapmıştır.Tarafımızdan Asr mobilya hakkında yasal yollara başvuruda bulunulmuş yine dolandırıcılık iddiasıyla ilgili şirket yetkilileri ve/veya çalışanları hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.Şu aşamada kaç kişinin bu şekilde kandırılarak mağdur edildiği yönünde tarafımızda net bir bilgi bulunmamaktadır.

       Haberde adı geçen Asr Mobilyanın yüzlerce kişiyi mağdur ederek kayıplara karışmasından dolayı başvurduğumuz yasal yolların takipçisi olacağız. Yargı sürecini, hassasiyetle takip edeceğiz.
Bu yönüyle müvekkil şirketle ilgili olarak yapılan söz konusu haberde yer alan bilgiler gerçeğe, hukuka, basın meslek ve etik ilkeleri ile sorumlu basın anlayışına açıkça aykırıdır. Nitekim bu haberlerde iddia edilen iftira ve ticari itibara saldırı içeren beyanlar ile müvekkil şirketin ilişkilendirilmesi mümkün değildir. Bu beyanlar gerçeğe aykırı iftira niteliğinde olup müvekkil şirketin ticari kişilik haklarına süreklilik arz eden saldırı mahiyeti taşımaktadır. Keza medya gücünü kullanarak  “Çamur at izi kalsın “ mahiyetindeki bu haberlerle müvekkil şirketle ilgili olumsuz bağlantı kurulmasını hiçbir hukuki, ahlaki ve mesleki ilkeyle bağdaştıramıyoruz.
Bu sebeple de zor koşullar olmasına rağmen bölgenin en büyük yatırımını yapan ve yatırımlarını artırarak devam ettirecek olan müvekkil şirketler yıllardır ilke edindiği ‘‘Diyarbakır’a yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz’’ ilkesiyle hareket etmeye devam edecektir.

Herhangi bir somut bilgiye ve belgeye dayanmaksızın, yayıncılık etiğiyle bağdaşmayacak şekilde yapılan yer alan ifadelerin doğru olmadığını, hukuki ve cezai tüm haklarımızı saklı tutarak, kamuoyuna saygıyla duyururuz.
 
       Tekzip Eden Vekili
                                                                                                             Av. Özgür Yılmaz BİÇEN
 
 
 
 
Sayın Noter;
Üç Nüsha halinde düzenlenen ihtarnamenin bir örneğinin dairenizde saklı tutulmasını, bir örneğinin muhataba tebliğini, bir örneğinin de tasdik edildikten sonra tarafımıza iadesini saygıyla arz ve talep ederiz. 28.07.2016
 
 
                                                                                                                   İhtar Eden Vekili
                                                                                               Av. Özgür Yılmaz BİÇEN

NOT: Tekzip edilen bu haber İHA (İhlas Haber Ajansı) Mahreçli olup, abonesi olduğumuz ajans tarafından servis edilmiştir.