1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mağdur aile yardım bekliyor
Mağdur aile yardım bekliyor

Mağdur aile yardım bekliyor

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde kapı ve pencereleri olmayan evde yaşayan Ekici ailesi hayırseverlerin yardımını bekliyor.

A+A-

Silvan'a yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan İncesu (Télmin) köyünde kapı ve pencereleri olmayan evde yaşayan Ekici ailesi yardım bekliyor.Beş çocuğu olduğunu ve evinin geçimini sağlayamadığını ifade eden baba Ramazan Ekici, "Şuan kaldığım ev önceden toprak bir evdi yıkıldı. Yerine borç yaparak evi bu hale getirdim. Evimin iç kapıları yok pencereleri yok sadece bir odanın kapısı ve penceresi var diğerlerini naylonla kapatmışım. Önümüzde kış var ama evimde serilecek ne bir halı ne kilim hiçbir şey yok" diye konuştu.

Bize Kimse Yardım Etmedi

Daha önce dört sefer kaymakamlığa ve ayrıca belediyeye başvurduğunu ifade eden Ekici, hiçbir kurumun kendilerine yardım etmediğini söyledi.Muhtarla beraber kaymakamlığa gittiğini buna rağmen herhangi bir yardım almadığını belirten Ekici, çok perişan bir halde olduklarını ifade ederek, "Bize yardım etsinler insanlık ölmüş mü, biz şimdi kışın bu evde nasıl duracağız biz kışın donacağız. Allah rızası için bize yardım edin" dedi.

 

(Yusuf Batı - İLKHA)