1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Maddi durumu yetersiz yaşlılar unutulmadı
Maddi durumu yetersiz yaşlılar unutulmadı

Maddi durumu yetersiz yaşlılar unutulmadı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da Kayapınar İlçe Belediyesi tarafından yardıma muhtaç, yalnız bırakılmış ve tek başına ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlılara yönelik evde bakım hizmeti başlatıldı.

A+A-

Diyarbakır'da Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç'ın talimatıyla ilçede yaşayan maddi durumu düşük yaşlılara yönelik evde bakım hizmeti başlatıldı.

Bu kapsamda, Kayapınar Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Birimi tarafından yalnız yaşayan, yardıma ihtiyaç duyduğu tespit edilen yaşlılara yönelik hizmet veriliyor.

Konuyla ilgili bilgilendirme yapan Kılıç, tek başına yaşayan, ihtiyaçlarını kendi başına sağlıklı bir şekilde karşılayamayan yaşlılara hizmet verdiklerini söyledi.

Kılıç, "Kayapınar Belediyemiz bünyesinde bir ilk gerçekleştiriyoruz. Evde bakım hizmeti sunduğumuz yaşlılarımıza, hijyenik bir yerde yaşamaları için ev temizliği yapıyoruz. Onlara yemek yapıyoruz. Kişisel bakımlarını, temizliklerini yapıyoruz. Hasta olan yaşlılarımızı hastaneye götürüyoruz. Bunun yanında hastanedeki işlemleri boyunca onlara eşlik ediyoruz. Sadece hastaneye getirip götürme dışında kendilerinin yalnız başına yapamayacağı bütün işlemler için onlara refakat ediyoruz." dedi.

Yaşlıların bütün ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduklarını ifade eden Kılıç, "Kayapınar nüfusuna kayıtlı yaklaşık 400 durumu düşük aile var. Bunların içerisinde engelli kardeşlerimiz, yaşlı vatandaşlarımız var. Bunlar için bir çalışma hazırlattık. Sıcak yemeklerinden evde bakımlarına kadar tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Yaşlı ailelerimizin evlerine giden birimler temizlik ve tüm bakımlarını yapıyorlar." şeklinde konuştu.

Evde bakım hizmeti kapsamında Esma Camtusun'a yaptığı ziyaretin ardından Kılıç, TOKİ sosyal konutlarda ikamet eden vatandaşlarla görüşerek, konutlarda çocuk oyun alanları ve taziye evi yapılması için ilgili kişilere talimat verdi.