1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Liseli öğrenciler arasında bıçaklı kavga
Liseli öğrenciler arasında bıçaklı kavga

Liseli öğrenciler arasında bıçaklı kavga

DİYARBAKIR – Yenişehir ilçesinde lise öğrencileri iddiaya göre ‘kız meselesi’ yüzünden kavga etti.

A+A-

Gençlerin ilk kavgasını esnaf önledi ama ikinci kavgada bıçaklar kullanıldı. Dehşet dolu anlarda biri karnından biri bacağından aldıkları bıçak darbeleriyle 2 öğrenci yaralandı. Ambulansın gecikmesiyle öğrenciler, olay yerine çağrılan ticari taksiyle hastaneye götürülürken, hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi. 
 
Olay, dün okul saati çıkış saatlerinde Yenişehir İlçesi’ndeki Yenişehir Mahallesindeki İller Bankasının arkasında bulunan sokakta meydana geldi. Okullarından çıktıktan sonra toplanan yaklaşık 25 öğrencisi, sokak ortasında konuşmaya başladı. Konuşma, bir anda tartışma ve küfürleşmeye, ardından da yumruklu tekmeli kavgaya döndü.
 
İKİNCİ KEZ KAVGADA BIÇAKTA KULLANILDI
 
Bölge esnafı önce kavgayı ayırmaya çalıştı. Burada esnaf ve vatandaşların gayretiyle ayrılan öğrenciler, ara sokaklara dağıldı. Bir müddet sonra bu sefer ilk buluştukları yerin iki sokak ilerisindeki okulun arka sokağında Lise Caddesi Ali Emiri 4. sokakta bir araya gelen liseliler tekrar kavgaya başladı. Bu sefer kavgada, kemer, taş ve bıçaklarda kullanıldı.
 
İKİ ÖĞRENCİ BIÇAK DARBESİYLE YARALANDI
 
Dehşet dolu anlarda biri karnından biri bacağından aldıkları bıçak darbeleriyle 2 öğrenci yaralandı. Araya girenlerin müdahalesiyle öğrenciler dağıtılarak uzaklaştırılırken, yaralı öğrenciler, olay yerine çağrılan ambulansın gecikmesi üzerine ticari taksi ile hastaneye götürülürken, hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi. 
 
‘KIZ MESELESİ’ İDDİASI
 
Olay yerine bölge esnafının çağrısıyla gelen polis ise olayın yaşandığı yerde incelemede bulunurken, bazı lise öğrencisinden olayın çıkış sebebi ve kavga edenlerin kimler olduğunun bilgisine aldı. Lise öğrencilerinin iddiaya göre ‘kız meselesi’ yüzünden kavga ettiği ifade edilirken, polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, yaralama olayını gerçekleştirenlerin yakalanması için çalışma başlattı.