1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Liselere atama takvimi!
Liselere atama takvimi!

Liselere atama takvimi!

İlk defa ataması yapılacak öğretmenler için başvurular 3-7 Aralık'ta, yeniden atama yapılacak öğretmenlerin başvuru ve onay süreci ise 12-16 Kasım tarihlerinde yapılacak

A+A-

Fen, sosyal bilimler, Anadolu ile güzel sanatlar ve spor liselerine yapılacak öğretmen atamalarında, yeniden atanacak ve ilk defa atanacaklar için başvuru tarihleri belli oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, her türdeki Anadolu liseleri ile güzel sanatlar ve spor liselerine beden eğitimi, müzik ve görsel sanatlar ile resim öğretmenliklerine, yeniden atama ve ilk defa atama suretiyle, öğretmen yer değiştirmeleri belirlenen tarihler arasında yapılacak.

ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ

Bu kapsamda söz konusu eğitim kurumları ilgili mevzuatına göre atanarak belirli bir süre çalıştıktan sonra ayrılanlar, yeniden atama kapsamında başvuruda bulunabilecek.

Almanca, beden eğitimi, bilişim teknolojileri, biyoloji, coğrafya, din kültürü ve ahlak bilgisi, felsefe, fizik, Fransızca, imam hatip lisesi meslek dersleri, İngilizce, kimya/kimya teknolojisi, matematik, müzik, psikoloji, rehber öğretmen, görsel sanatlar/resim, tarih, öğretmenlik meslek bilgisi dersleri ile Türk dili ve edebiyatı alanlarında 10 Mart 2012 tarihinde yapılan seçme sınavında 60 ve üzeri puan alan öğretmenler söz konusu kurumlara ilk defa atama kapsamında başvuruda bulunabilecek.

Yeniden atama kapsamında başvuruda bulunmalarına rağmen tercihlerine yerleşemeyenlerden seçme sınavında 60 ve üzeri puan alanlar da ilk defa atama kapsamında başvuruda bulunabilecek.