1. HABERLER

  2. SPOR

  3. "Limak Diyarbakırspor" sözü bile yetti
"Limak Diyarbakırspor" sözü bile yetti

"Limak Diyarbakırspor" sözü bile yetti

DİYARBAKIR - TFF Eski Başkan Vekili ve Limak Holding Başkanı Nihat Özdemir'in Diyarbakırspor'u bana verin 3-4 yılda üst liglere çıkarırım açıklaması kentte ve taraftarlar arasında heyecan ve sevinç yarattı.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG / ÖZEL

Dün Diyarbakır'da Güneydoğu Spor Yazarları Derneğinin düzenlemiş olduğu panele katılan Özdemir'in panelde yaptığı açıklamalar, şimdilerde amatörde yaşam mücadelesi veren Diyarbakırspor'a sevdalı taraftarlarda büyük heyecan yarattı.

Bir zamanların süper ligde fırtınalar estiren, üst üste elde etiği şampiyonluklar ve rekorlar kırarak geldiği Süper Ligde sadece 15 Milyon TL gibi böylesine bir lig için basit görünebilecek borçlar yüzünden sahipsiz kalmıştı.

2018-01-24_142552.jpg

LİMAK DİYARBAKIRSPOR

 Diyarbakırlı olan ve ülkeye yaptığı devasa yatırımlarla tanınan aynı zamanda bir futbol aşığı olan Nihat Özdemir'in Diyarbakırspor'a karşı sevgisinin çok büyük olduğu herkes tarafından biliniyor. Yıllarca Fenerbahçe ve TFF'de Başkan Vekilliği yapan futbolu çok iyi bilen biri olan Özdemir,  "Hem doğu ve güneydoğu kulüplerine destek veriyoruz. Böyle olunca gücümüz dağılıyor, fazla destek olamamış oluyoruz. Bana Diyarbakirspor'u verin bakın 3-4 yılda nasıl üst liglere çıkarıyorum. Limak Diyarbakırspor olsun. Ama her yere yardım edin derseniz benim gücüm dağılır.İş yaptığım her yerde destek isteniyor,hepsine nasıl yetişeyim o zaman da verimli ve sonuç alamıyoruz" diye konuştu.

 

2018-01-24_142631.jpg

15 MİLYON TL BORÇ YÜZÜNDEN

Nihat Özdemir'in Diyarbakırspor ile ilgili bu sözleri panele katılanlar tarafından büyük alkış aldı. Kulübün ana borcu 15 Milyon TL olan borç için süper ligde bazı kulüpler bunu sadece 1-2 sporcuya eşdeğer olduğunu ve kapanmayacak bir borç olmadığını belirrten bazı taraftarlar şunları söylediler: "Sevgili hemşerimiz Nihat Özdemir içimizden geçenleri ifade etti, onu bir kez daha bağrımıza basıyoruz. Diyarbakırspor sadece bu kentin değil, bölgenin timsali bir takımdır. Efsanedir, iş bilmez bazı yönetimler yüzünden bu haldeyse, bu kötü durum o kulübün yok olmaması gerekir. Özdemir'in açıklamaları herkeste heyecan yaratmıştır, Limak Diyarbakırspor olsun hiç fark etmez, Diyarbakırspor herkesin içindeki derin sevdadır, onun yerini hiç bir kulüp alamaz. Zaten borçların büyük çoğunluğu SGK ve vergi borçlarıdır, şahıs borçlarını zaten hiç ödemesin. Nihat Özdemir Çok değerli bir futbol adamıdır, aynı zamanda hemşerimiz olmasından dolayı kendisiyle gurur duyuyoruz. Gelsin Diyarbakırspor'u kurtarsın, onada bu yakışır. Dünkü açıklamalarını basından okuduk, sevincimiz çok büyük. 

panel.jpg

TARAFTARLAR ÇOK HEYECANLI: İŞTE TARAFTARLARIN İFADELERİ

ADAM GİBİ ADAM NİHAT ÖZDEMİR

"Nİhat Özdemir bu bölgenin çok değerli bir işadamıdır. Yıllardır sporun içinde olması ve başarıları hepimizin göğsünü kabartmaktadır. Diyarbakırspor'u bu uçurumdan, bu bataklıktan kurtaracak tek kişi o'dur. Kendisinden bu konuyla ilgili başka açıklamalar bekliyoruz, sevincimiz kursağımızda kalmasın."

"Nihat Özdemir'in açıklamasını okuyunca gözlerimizden yaşlar süzüldü, bu bir rüya gibi, Diyarbakırspor efsanesi yeniden hayata geçiyor. Onu çok seviyoruz, sakın bu cümleler havada kalmasın. onla gurur duyuyoruz."

Bir başka taraftar ise, "Nihat Özdemir'in bu açıklamları eğer samimiyse hemen hayata geçirmesi gerekir, bu inanılır gibi değil. "

"Nihat Özdemir, çok saygın bir işadamıdır, sözünün eridir, eğer söylemişse bu işi yapar. Devletini milletini, ülkesini seven bu insanın Diyarbakırspor gibi bir değeri ölüme terk etmeyeceğini çok iyi biliyorduk, şimdi icraat zamanı?"

NİHAT ÖZDEMİR KİMDİR?
5 Nisan 1950 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya gelen Nihat Özdemir, ilk ve orta eğitimini Diyarbakır'da tamamladıktan sonra Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nden Makine Mühendisi olarak mezun oldu.

1973-1975 yılları arasında Ege Üniversitesi Endüstri Bölümü'nde Master yapan Özdemir, 1976 yılında Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.yi kurdu. Özdemir, 2002-2004 yılları arasında Türkiye Müteahhitler Birliği’nin Başkanlığı’nı yaptı.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde 17 yıl başkanvekilliği görevinde bulunan Nihat Özdemir bu görevinden 2011 yılında istifa etti.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nın hissedarı olan Nihat Özdemir iki çocuk babasıdır.