1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. LGS sonuçlarını ne zaman açıklanıyor?
LGS sonuçlarını ne zaman açıklanıyor?

LGS sonuçlarını ne zaman açıklanıyor?

2-3 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları ile ilgili meraklı bekleyiş sürüyor. Öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı'nda yapılacak açıklamayı bekliyor. Peki LGS sonuçlarını ne zaman açıklanacak?

A+A-

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 2-3 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi. Sınav 976 merkezde, 3 bin 612 binada gerçekleşti. Bir milyona yakın öğrencinin katılım gösterdiği LGS sınavının hemen ardından MEB, yaptığı duyuru ile sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi de açıkladı. LGS sonuçlarının 26 Haziran'da açıklanması bekleniyor.

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Liselere yerleştirmede uygulanan merkezi sınav sonuçları  26 Haziran'da açıklanacak. 


Milli Eğitim Bakanlığının resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan  açıklamada, sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınavının dün,  İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın ise bugün herhangi bir  sorun yaşanmadan tamamlandığı belirtildi.

SINAV SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Açıklamada, liselere geçiş sınav sonuçlarının 26 Haziran'da  açıklanacağı duyuruldu. Daha önce açıklanan kılavuzda sınav sonuçlarının 22  Haziran'da açıklanacağı bilgisi yer almıştı.

Sınavla ve sınavsız öğrenci alan okullara tercih ve yerleştirmeye  ilişkin iş ve işlemler, 2018 yılı Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu'nda yer alacak.