1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KPSS soru ve cevapları nasıl öğrenilir?
KPSS soru ve cevapları nasıl öğrenilir?

KPSS soru ve cevapları nasıl öğrenilir?

KPSS soru ve cevapları 23 Salı günü yayınlandı. Adaylar merak ettikleri KPSS soru ve cevaplarına nasıl ulaşabilir? KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

A+A-

21 Mayıs tarihinde düzenlenen KPSS sınavının soru ve cevaplarına "ais.ösym.gov.tr" internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Sadece T.C kimlik numarası ve şifre ile KPSS soru ve cevaplarını görüntülemeniz mümkün. KPSS sonuçlarının ise 16 Haziran'da ÖSYM tarafından açıklanması bekleniyor.

ÖSYM DUYURUSU

"21 Mayıs 2017 tarihinde uygulanan 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, eğitim Bilimleri) Temel Soru Kitapçıkları,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 23 Mayıs 2017 tarihinde saat 14:30’dan itibaren erişime açıldı.. Sınava başvuran adaylar 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden saat 14:30'dan itibaren T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına  erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.
 
2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür)Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarı (% 20) aşağıdaki bağlantıdan erişime açılmıştır.
 
2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Eğitim Bilimleri)Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıdan erişime açılmıştır.
 
Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsele verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır. 
 
2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavında  (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri)  Sorulmayan Sorular Testlere göre verilmiştir. 
 
GENEL YETENEK: 45, 60
 
GENEL KÜLTÜR: 20
 
Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.
 
Adaylara saygıyla duyurulur."