1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Köyler arasında arazi kavgası
Köyler arasında arazi kavgası

Köyler arasında arazi kavgası

DİYARBAKIR –Silvan ilçesine bağlı Bağdere ve Sulubağ Mahallesi’nde ikamet eden iki farklı aileye mensup gruplar, arazi meselesi yüzünden tartıştı.

A+A-

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine silahlar çekildi. Silahlı kavgada kurşunların isabet ettiği 5 kişi yaralandı. Köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve jandarma ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen yaralananlardan 2’si olay yerinde yaşamını yitirirken, 1’i ağır 3 kişi ilk müdahalelerinin ardından ambulansla Diyarbakır’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Bölgede yoğun güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri, vatandaşları kimlik kontrolünden geçirip araçları aradıktan sonra köye girişlerine izin veriyor. Köyde gerginlik sürüyor. 

BAĞDERE VE SULUBAĞ KÖYLERİ

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, iki köy arasında çıkan arazi kavgasında 2 kişi öldü, 1’i ağır 3 kişi yaralandı.

BAĞDERE’DE TOPLANIP SULUBAĞ’A GİTTİLER

Edinilen bilgilere göre olay, ilçeye bağlı Sulubağ Mahallesi’nde meydana geldi. Bağdere Mahallesi’nde toplanan bir grup, komşu köyü olan Sulubağ’a geldi. İddiaya göre, burada arazi meselesi yüzünden tartışan iki grup, daha sonra kavga etti.

SİLAHLAR ÇEKİLDİ

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine silahlar çekildi. Silahlı kavgada kurşunların isabet ettiği 5 kişi yaralandı. Köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve jandarma ekibi sevk edildi.

YARALANAN 5 KİŞİDEN 2’Sİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen yaralananlardan 2’si olay yerinde yaşamını yitirirken, 1’i ağır 3 kişi ilk müdahalelerinin ardından ambulansla Diyarbakır’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

JANDARMA GİRİŞ ÇIKIŞLARI KONTROL EDİYOR

Bölgede yoğun güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri, vatandaşları kimlik kontrolünden geçirip araçları aradıktan sonra köye girişlerine izin veriyor. Olayla ilgili geniş çapta inceleme başlatılırken, her iki köyde de gerginlik sürüyor.