1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kariyerinize danışmadan karar vermeyin!
Kariyerinize danışmadan karar vermeyin!

Kariyerinize danışmadan karar vermeyin!

DİYARBAKIR – Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi, öğrencileri ve mezunlarının kariyer planlaması yapmalarına destek olarak, onları iş hayatına başarılı bir şekilde hazırlıyor.

A+A-

Dicle Üniversitesi, bünyesindeki Kariyer Planlama Uygulama ve Kariyer Merkezi’nin iş ve işlemleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu. 
 
“KARİYER PLANLAMASINA DESTEK OLMAK”
 
Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Kariyer Merkezi’nin, öğrencileri ve mezunlarının kariyer planlaması yapmalarına destek olarak, onları iş hayatına başarılı bir şekilde hazırlamak amacıyla kurulmuş bir birimi olduğu belirtilen açıklamada şöyle dendi:
 
“Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Kariyer Merkezi’nin en temel vizyonu mezunlarını, iş hayatında arzu ettikleri en yüksek kariyer basamaklarında görmektir.

Temel misyonu ise, ülkemiz ve Dicle Üniversitesi’nin insan kaynakları potansiyelinin ve performansının geliştirilmesine katkıda bulunmaktır.  Bu doğrultuda, Dicle Üniversitesi’nin saygınlığını ve tercih edilebilirliğini arttırmak ve iş yaşamından gelen talepler doğrultusunda öğrenci ve mezunlarını istihdam edilme imkanlarını arttırmaktır. Temel değerleri ise, mesleğinde yetkin, ne istediği bilen, olanaklarının ve sınırlılıklarının farkında, koşullarını iyi tanıyıp değiştirmek ve geliştirmek isteyen, evrensel standartların bilincinde, kültürel farklıklara saygı duyan, etik ve ahlak bilincine sahip bireyler yetiştirilmesine destek olmaktır.
 
NELER YAPILIYOR?
 
Öğrencilerimizde kariyer bilinci oluşturmak, tüm öğrencilerimizin kariyer gelişimine katkıda bulunmak, mezun adaylarının karar verme süreçlerinde daha sağlıklı tercihler yapabilmelerine yardımcı olmak, şirketlere sektörlerini ve kendilerini daha etkin tanıtma olanağı sağlamak için yıl boyunca düzenlediğimiz etkinliklerle hizmet vermekteyiz.
 
KARİYER MERKEZİ HİZMETLERİ
 
Kariyer Günleri, İş Alanları Tanıtım Günleri, Kariyer Forumu, Kişisel Gelişim Günleri Kariyer Fuarı, Kurumsal Tanıtım Günleri, Firma Tanıtım Toplantıları, Firma Mülakatları,  Özgeçmiş Veri tabanı, Mülakat Provaları Özgeçmiş Kontrolü, İş ve Staj İlanlarının Duyurulması ve Firma İletişim Bilgileri Sağlamak, Eğitim Organizasyonları. Bireysel Kariyer Planlama Hizmetlerimizle, Proje Tabanlı hizmet veren Kariyer Merkezimiz, potansiyelini keşfetmek isteyen tüm değerli öğrenci arkadaşlarımızı merkezimize beklemektedir. Kariyerinize Danışmadan Karar Vermeyin!”
 
ÖĞRENCİ YAŞAM MERKEZİ’NE TAŞINDI
 
Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi yapımı tamamlanan Öğrenci Yaşam Merkezi’ne taşındığı belirtilen açıklamada, “Yenilenen konseptimizle ve günden güne artan hizmet kalitesiyle kendinizi özel hissedeceğiniz Kariyer Merkezimize tüm öğrencilerimizi davet ediyoruz” denildi.