1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kanser hastaları gönüllerince eğlendi
Kanser hastaları gönüllerince eğlendi

Kanser hastaları gönüllerince eğlendi

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da kemoterapi gören kanser hastaları, bağlama eşliğinde halay çekerek şarkılar söyledi.

A+A-

Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Onkoloji Hastanesi’nde kemoterapi tedavisi gören kanser hastalarının morallerini yükseltmek için etkinlik düzenlendi.

Etkinlik kapsamında hastaneye gelen bağlama sanatçısı, burada şarkı söyleyip hastalara moral verdi. Etkinlikte hızlarını alamayan kanser hastaları, sanatçıya eşlik edip hem şarkı söyledi hem de halay çekti. Kemoterapi tedavisi gören hastalar, hastalıklarının vermiş olduğu sıkıntıdan az da olsa kurtulma fırsatı buldu.

Hem cilt kanseri hem kelebek hastası

DÜ Onkoloji Hastanesi’nde kemoterapi gören cilt kanseri 32 yaşındaki Ebru Evsan, aynı zamanda genetik bir hastalık olan kelebek hastalığının da pençesinde. Hastalık nedeni ile iki elini de kullanamaz hale gelen Evsan, hastanede düzenlenen etkinlikte kendi yazdığı şiirleri de okuma fırsatı buldu.

Şiirlerinin, etkinliğe katılanlar tarafından beğenildiğine çok sevindiğini belirten Evsan, “Burada kemoterapi gören hastalar için çok güzel bir etkinlik düzenlendi. Tedavi olurken, aynı zamanda güzel vakit geçirdik. Etkinliği düzenleyen ve emeği geçen personellere teşekkür ediyorum. Etkinlikte bana da kendi yazdığım şiirleri okuma fırsatı verildi. Şiir, insanlara söylemek istediklerimizi fakat söyleyemediklerimizi kaleme döküp dile getiriyor. Benim de birçok dönem böyle anılarım oldu. Her şeyi içime attığım için şairliğe kendimi verdim. Yıllar önce yazmıştım bu şiirleri. Yüze yakın şiirlerim var. Allah nasip eder bu hastalığı yenersem şiir kitabı çıkarmayı düşünüyorum” dedi.

Etkinliğe, hastane personelleri de katılarak kemoterapi gören hastalara moral verdi.

(YRT-MP-Y)

22.03.2017 13:00:20 TSI
NNNN