1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kahramaner'den kayyum suçlaması
Kahramaner'den kayyum suçlaması

Kahramaner'den kayyum suçlaması

Diyarbakırspor Proffesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Ramazan Kahramaner'den kayyum açıklaması.

A+A-

DİPFUD Dernek Başkanı Kahramaner yaptığı açıklamada eski Başkan Nurullah Edemen'i suçlayarak şunları söyledi:

"Uzun süredir Diyarbakırspor üzerinde oynanan oyunlar, senaryolardan biri daha sonuçlandı. Yönetimi aldığı günden bu yana 4 defa istifa edip, bu istifaların ardından tekrar yönetimi bırakmak istemeyen EDEMEN yönetimi, kayyum atamasında da eski yöneticisi Süleyman Gökalp'i mülk-i amirlerin desteğiyle 1. Sulh Mahkemesi hakimi Deniz Cabbaroğlu atamasıyla atanmasını sağladı. Şimdi sormazlar mı? Sayın hakim madem ataman belliydi Ramazan Kahramaner'in emniyet-karakol soruşturmasını neden bekledin? Diyarbakırspor'un Maltepe maçına gitmemesine neden oldun.

Çok net söylüyorum bir çok veri bize Diyarbakırspor'un gözden çıkarıldığını gösteriyor buna yönetici ve mülk-i amir işbirliği eklenmesi çok ilginçtir. Süleyman Gökalp'i atayan zihniyet Diyarbakırspor kurtarılmasın düşsün zihniyetinden başka bir şey değildir. Zaten yöneticiydi, yönetiyordu. 2. ligden 3. lige bu yönetim düşürdü. Daha önceki kongrede iş adamı Aziz Elaldı aday oldu. Kabul etmediler.

1. Sulh Mahkemesi Deniz Cabbaroğlu'na derneğimiz DİPFUD tarafından Diyarbakırspor ile ilgili zorluklar, gelişmeler aktarılmıştır. Edemen ile ilgili sıkıntılar verilmiştir. Süleyman Gökalp'in eski yönetici olduğu söylenmiştir. Şimdi soruyoruz futbolla uzaktan yakından ilişkisi olmayan muhasebecilik yapan Süleyman Gökalp futbola 40 yılını vermiş, Diyarbakırspor'un her kademesinde yer almış, halen futbol yazarı, futbol yorumculuğu, Diyarbakırspor Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanlığı yapmış birine karşı nasıl olmuş da tercih edilmiştir.

Tek şey aklımıza geliyor, yarım kalan senaryolar tamamlanacak Diyarbakırspor elbirliğiyle tarihten silinmek isteniyor. Kara bir leke bırakmak istiyorlar. DİPFUD olarak bu durumu protesto ediyor, gerekli tüm bilgileri teşhir ediyoruz, edeceğiz.

Ayrıca bu vesileyle de dernek olarak Diyarbakırspor camiasının ve tüm İslam aleminin kurban bayramını en içten dileklerimizle kutlar, saygılarımızı sunarız." dedi