1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kahramaner eleştirilere cevap verdi
Kahramaner eleştirilere cevap verdi

Kahramaner eleştirilere cevap verdi

Diyarbakırspor Kulübü eski Başkanı Nurullah Edemen'in eleştirdiği DİPFUD (Dİyarbakırsporlu Proffesyonel Futbolcular Derneği) Başkanı Ramazan Kahramener, eleştirilere yazılı bir açıklama ile cevap verdi.

A+A-

Dipfud Başkanı Kahramener, Edemen'in eleştirilerine tek tek yanıt vererek, geniş bir açıklama yaptı.

EDEMEN SALDIRMAK İÇİN DİPFUD'TAN BAŞKA KİMSEYİ BULAMADI MI?

1.10.2012 Pazartesi günü Diyarbakırspor eski başkanı Nurullah Edemen Diyarbakırspor'un resmi web sitesi olan diyarbakırspor.org.tr adresinde tam da amacına uygun şekilde çok 'çarpıcı' (!) konulara değinmiş. Hayrola bütün sıkıntılarını DİPFUD üzerinden mi atmak istiyor?

Bilindiği gibi Edemen'in 8.9.2012 tarihinde DESOB toplantı salonunda 4. kez yaptığı kongrede de hesapları tam tutmadı. Hem de ithal edilen avukatlara rağmen toplantı salonunda DİPFUD yöneticileri olarak o günden senaryoyu anladık ve müdahale ettik. Eski türk filmlerindeki gibi sonuc önceden belliydi, kayyuma kalacaktı. Kayyum'u divan başkanı Veysi Alphan ayarlayacaktı eski yönetici Süleyman Gökalp aday olacaktı. Hakime gidilecekti. Herkes de uyuyacaktı.

DİPFUD yöneticileri senaryoları bozduğu için, kayyuma aday oldukları için Edemen'e hedef olmuşlardır. Edemen'e göre 'yalan yanlış' açıklamalarda bulunmuşlardır. Bakalım DİPFUD yöneticilerinin yanlış beyanları neymiş?

Birincisi Sayın Edemen diyor ki: “Ramazan Kahramaner kayyum heyeti adaylığını daha önce açıklamamış, açıklamış olsaydı gerekli yaklaşımlar gösterilir, her türlü çaba ortaya konurdu.”

Dernekler İl Müdürlüğü kongre evraklarını 18 Eylül'de savcılığa gönderiyor. Av. Veysi Alphan 1. Sulh Mahkemesine mahkeme açıyor (Avukat'ın dosya açtığını sonradan öğrendim, ben savcılığın açtığını biliyordum) ve istifa eden bir yöneticiyi Süleyman Gökalp'i aday öneriyor. Ben de aynı gün 1. Sulh Mahkemesine kayyum yönetimine aday olduğuma dair dilekçemi verdim. Veysi Alphan'ı aradım söyledim. Bir gün sonra basında Veysi Alphan'ın, “kimse aday olmadı, Süleyman Gökalp'i mahkemeye önerdim” diye açıklaması var. Şimdi Sayın Edemen ne açıklamasından bahsediyor. Ne çabasını bana ortaya koymuş. Yalan yanlış nerede? Avukatına sorsun gazeteyi, dilekçemi önlerine koyayım.

İkincisi diyor ki: “Son yapılan kongrede farklı emeller peşinde koşmuşlar. Gerginliğe sebebiyet vermişlerdir.”

Emel yukarıdaki bölümde çok açık! Daha önceki kongrelerde de İş Adamı Aziz Elaldı aday oldu, belki de takım küme düşmeyecekti. Telefonda Aziz Elaldı'ya istifa etmeyeceğim istersen seni yönetime alırım denmiş, hadi bakalım gel buradan yak. Ne oldu başka emeller? DİPFUD'un başka emeli ne olabilir ki? Çoğu futbol emekçisi, antrenör, hakem, emeklidir. Para ile ne işleri olabilir? Gerginliğe sebebiyet vermişiz, 35 kişiye karşı 5 kişiyle nasıl olacak bu iş, Süpermen miyiz biz? El insaf. Avukatları kabul etmedik, ithal dedik dediğimiz de çıktı. Hemen arkasından kayyum senaryosu çıktı. Emel ve gerginlik meselesi de anlaşıldı sanırım.

Üçüncüsü : 33 bin TL'lik Diyarbakırspor'un planlanan aylık vergi borcunun ödenmesi. N. Edemen 2 Milyonluk borcu taksitlendirerek 1 Milyon TL'ye düşürmüş, birincisini de kendisi ödemiş, kincisini bize ödetmek istiyor. Gerekçesi ise bizim kayyuma aday olmamız. Bize şöyle diyor: “Madem Diyarbakırspor'u o kadar çok seviyor ve düşünüyorsanız buyurun vergi borcunu çözün. Eğer bu sorunu çözerseniz, o zaman sizin ve arkadaşlarınızın samimiyetine inanır ve bundan sonra atanacağınız her adımda yanınızda oluruz.”

Hayır Sayın Edemen lütfen yanımızda olmayın. Para ödeme için yanımızda olacaksanız sağolun!
Doğrusu biz niye bu paranın muhatabı olduğumuzu anlayamadık. TFF gelirlerinden 400 bin TL'yi siz alıyorsunuz. Edemen Diyarbakırspor Kulübü'nün başkanlığını yapmasına rağmen ne yazık ki kayyum yöneticisinin görevlerini bilmiyor. Kayyum görevlisi hiçbir borcu ödemeyle mükellef değildir, icrai yönü yoktur. Tek görevi kulübü en kısa zamanda kongreye götürmektir. Kaldı ki ben hala kayyum yöneticisi bile değilim. Bu olayın yönetime başkan olunmasıyla denk görülmesi niye? 'Sıkıştırılmam'ın sebebi ne?

Ayrıca 20 milyon TL borç varken üyelik için ödenen yıllık aidat ödemesi olan 150 TL'nin ödenmemesinden bahsedilmiş. Değirmen gitmiş, şakşakının peşinde Başkan.

Konu gayet açık. DİPFUD üyeleri antrenör, emekli, hakem olup futbol emekçisi kişiliklerdir. Büyük paralarla işleri olmaz! Zaten bu kişilerin aynı zamanda büyük paralarla işleri olsa, 'sadece parası olan' kişilikler kulüp kapısından içeri giremez! Girseler bile en büyük başarıları takımı küme düşürmek olur.

Sayın Edemen ve avukatı soğukkanlı olsunlar, eleştirilerimizin tümü yerini bulmuştur. 2. Lig'de takımı ilk aldıklarında endişelerimizi sezon başından söylemiştik takımı düşürdüler. 2005-2006 sezonunda yine 6-7 ay önceden programlarda takım düşecek demiştim, düşürdüler. Saffet Azbay ve M. Yılmaz Bay'da bu görüntüler mevcuttur. Peki o zaman buradaki yalan yanlış şeyler nerede Sayın Edemen?

Futbol oynayanlarımız, her birimiz 10 yıl terimizi akıtarak, bu şehre hizmet ederek samimiyetimizi ıspatlamışız, para vererek samimiyet ıspatlanmaz! Elimizden geleni zaten yapacağız, hele hele üç verip on isteyenlerden hiç olmayacağız!

Son olarak Veysi Alphan ve Nurullah Edemen ile telefonda yeterince konuştuk. Meğerse telefonla konuşulurken bir taraftan da web sitelerine yazı yetiştiriliyormuş. O da önemli değil!

Edemen kayyum adayı Süleyman Gökalp'i adaylıktan çektiğini söyledi. Bunu da diğer kongreler gibi klasik Edemen blöfü olarak değerlendiriyoruz. İl valisi Mustafa Toprak'ın hafta içinde SİA dernekleriyle yapılan toplantı sonucu ve 1. Sulh Hakimi Deniz Cabbaroğlu'nun kararı ile hafta sonu kayyum atamasının gerçekleşmesi bekleniyor.

Sayın Edemen Diyarbakırspor ile ilgili düşüncelerini 2005-2006 sezonunda, 2011-2012 sezonunda ortaya koymuş Diyarbakırspor'u 4 blöflü kongre yaparak 100 dönümlük arsa satışı ile gündeme gelerek 2 kez de Diyarbakırsporumuzu küme düşürerek 'net şekilde' ortaya koymuştur. DİPFUD üyelerinin de 'net şekilde' düşüncelerini, samimiyetlerini herkes görmüş ve görecektir.

Ramazan KAHRAMANER