1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Judocularımız kükredi
Judocularımız kükredi

Judocularımız kükredi

Kata ve Veteranlar Türkiye Şampiyonası 1 Kasım 2012 tarihinde Ankara Atatürk Spor Salonunda yapıldı.

A+A-

Kata Türkiye Şampiyonasında Diyarbakır'dan Osman GÖKCÜL ve Sezer DAMAR ikilisi temsil etti.Diyarbakırlı Judocularımız Kata Türkiye Şampiyonasında oldukça zor bir Kata olan Katame No Kata dalında yarışıp üstün bir performans sergileyerek 91 puanla Türkiye Şampiyonu oldu.

Osman GÖKCÜL ülkemizde ilk defa yapılan Kodakan Goshin Jutsu kata dalında yarışarak
90 puan ile Türkiye Şampiyonu oldu.. Diyarbakır'a İlk Altın Madalyayı getirmenin haklı
gururunu yaşayan ikili bundan sonraki hedeflerinin Avrupa ve Dünya Kata Şampiyonası olduğunu açıkladılar.

Diyarbakır judo il temsilciliğini de yapan şampiyon judocu Osman gökcül yaptığı açıklamada şöyle konuştu; Diyarbakır Judosunun geçmişinden günümüze kadar geçen süre içerisinde böylesine bir başarısı söz konusu olmamıştır. İlimize hep ilkleri yaşatmanın haklı gururu içerisindeyim.

Kata şampiyonasında da ilimizi en güzel şekilde temsil edip Katame No Kata Dalında ve Kodakan Goshin Jutsu Kata dalında Türkiye Şampiyonu olduk. Judo otoriteleri tarafından ayakta alkışlandık. Diyarbakır olarak ilk defa Judonun bel kemiği olan tüm tekniklerin çıkış noktası sayılan Kata da ilimize Türkiye birincilikleri getirdik. Artık hedefimizi büyüttük Avrupa ve Dünya Kata Şampiyonasına gideceğimiz için sıkı bir şekilde antrenmanlarımızı yapacağız Uluslar arası arenadan derece ile dönmek için elimizden gelen her türlü fedakârlığı yapacağız.

Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında İlimizi ve Ülkemizi en güzel şekilde temsil edeceğiz diye konuşan gökcül ; kendilerine sonsuz destek veren başta Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Abdulatif UMUT ve Optimum Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Sayın Veysi GÖKCÜL 'e teşekkürlerimizi sunarız diye konuştu.