1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ITB Berlin Turizm Fuarına Diyarbakır'dan Katılım
ITB Berlin Turizm Fuarına Diyarbakır'dan Katılım

ITB Berlin Turizm Fuarına Diyarbakır'dan Katılım

DİYARBAKIR - Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) heyeti ile Diyarbakır TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Üyeleri, Almanya Berlin ITB Turizm Fuarı’na iş gezisi düzenledi.

A+A-

Alanında dünyanın en büyük fuarı olan Uluslararası ITB Berlin Turizm Fuarı’na DTSO’yu temsilen, Turizm Komisyonu Başkanı Alaaddin Tan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hüsnü Pervane ile Meclis Üyesi Şilan Elmas Kan’ın yanı sıra TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akyıl katıldı.

Diyarbakır’ın ve bölgenin turizm potansiyelinin tanıtımına katkı sağlanması hedefiyle gerçekleştirilen programda, sektör temsilcileri ile toplantılar düzenlenerek, fikir alışverişinde bulunuldu. Yapılan görüşmeler çerçevesinde TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ile de bir araya gelinerek, turizm acentelerinin Diyarbakır'a davet edilmesine yönelik organizasyon hakkında istişarede bulunuldu.

Türk/Alman İş Adamları Derneği üyeleri ile gerçekleştirilen toplantıda ise, dernek üyeleri yatırım için Diyarbakır’a davet edilirken, havayolu şirketleri temsilcileriyle Diyarbakır-Almanya direk uçuşlarının başlatılması için istişarede bulunuldu.

(İHA-MP-Y)

17.03.2017 16:10:24 TSI
NNNN