1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İş adamı Aziz Odabaşı projelerini paylaştı
İş adamı Aziz Odabaşı projelerini paylaştı

İş adamı Aziz Odabaşı projelerini paylaştı

D.BAKIR- Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Başkan Adayı Aziz Odabaşı, projelerini oldukça geniş katılımlı bir toplantıyla açıkladı.

A+A-

Organize Sanayi Bölgesi Başkan Adayı Aziz Odabaşı, Elazığ yolu üzerinde bulunan Öğretmenevinde düzenlediği yemekli toplantıda, başkan seçilmesi halinde gerçekleştireceği projeleri açıkladı.

Mavi Liste Adayı olarak, seçimlere gireceklerini belirten Aziz Odabaşı’nın düzenlediği basın toplantısına, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Celalettin Birtane, Doğu ve Güneydoğu İş İnsanları Derneği Federasyonu (DOGÜNSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç ile muhtelif Esnaf birliklerinin yöneticileri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı Meclis üyeleri, Diyarbakır Ticaret Borsası üyeleri, Diyarbakır Organize Sanayi Başkanlığı üyeleri, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren muhtelif sektörlere mensup kuruluşların yönetim kurulu başkanları, yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileriyle, kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

GELECEK İÇİN MAVİ LİSTEDE BULUŞTUK
‘Bizler yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın geleceği için, yenilik için, kazanmak için, yatırımcısını seçen bir OSB olmak için, ayrıştırmak için değil, tam tersine birleştirmek, kaynaştırmak ve toparlamak için, kısacası Masmavi Bir Gelecek İçin, Mavi Listede buluştuk’ diyen Aziz Odabaşı, ‘Bu kapsamda Diyarbakır sevdalısı herkesi yanımızda görmek istiyoruz. Onlarla güç birliği, gönül birlikteliği yapmak istiyoruz’ diyerek, şöyle devam etti:

DİYARBAKIR SEVDALISI ARKADAŞLARIMIZLA BU YOLA BAŞ KOYDUK

’12 Mayıs tarihinde yapılacak olan Organize Sanayi Bölgesi Yönetimini üstlenmek üzere, Diyarbakır sevdalısı arkadaşlarımızla böylesine onurlu bir yolculuğa çıkmış bulunuyoruz.
Amacımız, her şeyden önce peygamberler, sahabeler ve evliyalar kenti Diyarbakır’ımızın çok daha dinamik bir iş, sanayi ve üretim potansiyeline kavuşabilmesi için, elimizden gelen gayreti göstermektir. Nihai hedefimiz budur. Bu hedef doğrultusunda elini değil, gövdesini ve hatta bütün geleceğini taşın altına koyacak idealist arkadaşlarımızla, uzun süreli çalışmaların sonucunda hazırladığımız projeleri hayata geçirebilmek için böylesi onurlu bir göreve talip olduk.
Bu anlamda, medeniyetler beşiği Diyarbakır’ın bağrından çıkmış evlatları olarak, hayatımızı idame ettiğimiz kentimize hizmet noktasında görevden kaçmayarak, üzerimize düşen her türlü sorumluluğu üzerimize eksiksiz yerine getirmeye hazır olduğumuzu da özellikle belirtmek isterim.
Takdir edersiniz ki, kentimiz son üç yılda ekonomik olarak oldukça zor bir dönemden geçti ve bu zorlu süreç, halen yaşanmaya da devam ediyor. Ülke olarak, içinden geçtiğimiz bu zor süreçlere paralel olarak, bölgemiz bazında içinde bulunduğumuz dezavantajlı koşullar da bir araya gelince, hepimizin sorumlulukları katlanarak büyüyor.
Ama biz sanayiciler, olumsuz düşünme ve üretimi durdurma lüksüne sahip değiliz ve hiç bir zaman da olmamalıyız. Bizler her türlü zorluğu, birlik olarak, diri olarak, ortak sorumluluk bilinci içinde, omuz omuza vererek, gönül ve hedef birlikteliği içinde aşabilmeli, birlik ve beraberlik ruhumuzu her zamankinden daha yukarılara taşımalıyız.
İşte tam da bu şiarla, bütün çalışma arkadaşlarımızla beraber listemizin adını MAVİ LİSTE olarak düşündük. Zira mavi barıştır, mavi sadakattir, mavi huzurlu bir gelecektir.
Bu müstesna kentimizin geleceğinin hep üretim ve buna paralel olarak sağlanacak katma değer ve istihdamla kalıcı refaha erişeceğine olan inancımı hiçbir zaman kaybetmedim. İş hayatımda daima yaşadığım şehre karşı sorumluluklarımın bilincinde olarak profesyonel iş hayatımı sürdürmeye hep özen gösterdim. Ve bugün de yine bu hissiyatımla, sizlerle buluşarak, projelerimizi paylaşma ihtiyacı hissettim.
Ayrıca belirtmek isterim ki, sadece yol ve ulaşım gibi esasında işin başında tamamlamış olması gereken üst yapıya ilişkin sorunları çözen bir OSB Yönetimi perspektifi, hepimiz için zorlu rekabet koşullarıyla boğuşan iş insanlarının kalıbına dar gelmektedir. Bu sorunlar, belirttiğim gibi zaten şu ana kadar tamamen çözüme kavuşmuş ve sorun olmaktan çıkması gerekiyordu.

GELECE UMUTLA BAKAN VE HEP ÜRETEN OLMALI, BİRLİK VE DİRLİK İÇİNDE KOLEKTİF HAREKET ETMELİYİZ
Geleceğe dair umutla bakan, dinamik ve girişimci, sorunlara kalıcı ve köklü çözümler üreten, Altyapı ve üstyapı sorunlarını çözmüş bir OSB’nin yanı sıra, bünyemizdeki firmaların proje, danışmanlık ve enformasyon ihtiyaçlarını azami ölçüde ve son derece hızlı bir şekilde karşılayan, vizyon sahibi bir OSB yönetimi hepimizin arzusudur. Zaten ben ve arkadaşlarımı, OSB yönetimine aday olmaya zorlayan temel düşüncemiz de bu minval üzeredir.
Bu kapsamda,
/ Değer ve farklılıklarımızla kurumsallaştırmayı,
/ Ürettiği proje ve fonlarla sanayicilerine destek ve yön veren bir yapıyı,
/ Yurt dışı pazarlarla bütünleşebilen bir ticaret ağına sahip olmayı,
/ Ulaşım, çevre yönetimi ve Altyapı projelerini tamamlamış örnek bir Organize Sanayi Bölgesi gerçekleştirme amacındayız.

HİÇ KİMSEYİ HOR GÖRMEYEN, DIŞLAMAYAN TAM TERSİNE SAHİP ÇIKAN, TEMSİL GÜCÜ YÜKSEK BİR OSB YÖNETİMİ HEDEFLİYORUZ
Kolektif ve temsil gücü yüksek, hiç kimseyi dışlamayan, ötekileştirmeyen, hor görmeyen bir Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi için bünyemizde bulunan tüm firmalarımızın aktif bir şekilde temsil edileceği, ‘Ortak Çalışma Komisyonları’ oluşturarak, yapılacak aylık düzenli toplantılar ile ortak aklı ön plana çıkaracak ve bu sayede de sektörel konularda daha etkin ve hızlı hareket etmenin avantajlarını yakalamış olacağız.
Ayrıca, üniversitemiz ile işbirliğini geliştirerek