1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan Eğil'de
İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan Eğil'de

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan Eğil'de

DİYARBAKIR – Eğil ilçesinde okul müdürlerine hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, “Bu çocukların eline kalem verelim, kitap verelim. Elimizden yitirdiğimiz her çocuk bizim sorumluluğumuzdadır. Okulda kaydı olup da kendi olmayan her çocuğun vebal

A+A-

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Eğil İlçesini ziyaret edip, okul müdürleriyle bir araya geldi. Eğil İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Esen ve kurum idarecileri tarafından karşılanan İl Milli Eğitim Müdürü Aslan, ilk olarak İlçe Kaymakamı Kürşad Atak ile bir araya geldi.

Kaymakam Atak ile görüşmesinin ardından Kaymakamlık toplantı salonunda ilçede görev yapan okul müdürleriyle bir araya gelen Aslan, müdürlere hitaben, “Biz Diyarbakır’da eğitimin çıtasını yükselteceksek bunu sizlerle birlikte yapacağız.

Okul müdürünün, öğretmenin başarısını görmeden çıtamızı yükseltmemiz mümkün değildir. Bizim en önemli vazifemiz bu milletin hizmetini en güzel şekilde görecek genç nesiller yetiştirmektir. Elimizdeki gençler nerede olursa olsun, hangi mesleği yaparsa yapsın yüreği sevgi dolu olursa, yüreği insan sevgisiyle dolu olsa o sokakta seyyar satıcı da olsa o mahallenin sakinleri o seyyar satıcı gelsin de alışverişimizi ondan yapalım diye onun yolunu gözlerler. Sevgiyle, erdemli ve ahlaklı yetiştirdiğimiz o genç inşaat işçisi olsun aranan bir işçi olur. Benim en önemsediğim söz ve sizlere vermek istediğim en değerli mesaj şu; Bu çocukların eline kalem verelim, kitap verelim. Elimizden yitirdiğimiz her çocuk bizim sorumluluğumuzdadır. Okulda kaydı olup da kendi olmayan her çocuğun vebali başta benim sonra da sizin üzerinizdedir. Çocuklarımızın eğitime devam etmeleri için gerekirse ev ev dolaşacağız. Eğer sıkıntı yaşadığınız yerler varsa beni de çağırın. Çocuklarımızı, yavrularımızı hayallerinden koparmamak için elimizde ne geliyorsa yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.
 
İl Müdürü Aslan, Okul Müdürleriyle gerçekleştirdiği toplantının ardından İlçe Kaymakamı Kürşad Atak, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ile birlikte Eğil Barajı Dinlenme Tesislerinde bir araya geldi.
 
İl Müdürü Aslan, daha sonra Şehit Piyade Er Ahmet Ece İmam Hatip Ortaokulu’na geçerek öğrenci ve öğretmenlerle bir süre görüştü. İl Müdürümüz Aslan, okul ziyaretinin ardından ilçeden ayrıldı.

(Milli Eğitim Basın)