1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Diyarbakır’da
İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Diyarbakır’da

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Diyarbakır’da

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sayın Muhterem İnce, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a geldi.

A+A-

Temasları çerçevesinde ilk olarak İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden Müsteşar İnce’yi İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan karşıladı. Ziyarette İnce’ye Diyarbakır Valisi Sayın Hüseyin Aksoy ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla eşlik etti.

_dsc8874.jpg
 
İl Emniyet Müdürlüğü Şeref Defterini imzalayan Müsteşar İnce daha sonra Emniyet Müdürlüğü Makamına geçerek burada İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan’dan brifing aldı.
 
Günün ikinci ziyaretini Bölge Jandarma Komutanlığına yapan Müsteşar İnce, burada Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Musa Çitil ve askerler tarafından karşılandı. Daha sonra Bölge Jandarma Komutanlığı Makamına geçen Müsteşar İnce, burada Bölge Jandarma Komutanı Musa Çitil’den bölgede yürütülen operasyonlar hakkında bilgi aldı.
 
Günün son ziyaretini Valiliğe gerçekleştiren Müsteşar İnce burada Vali Yardımcıları Sercan Gökdemir ve Tuğba Koşal tarafından karşılandı. Valilik şeref defterini imzalayan Müsteşar İnce daha sonra Valilik Makamına geçti.
 
Müsteşar İnce, Bölge Valileri ile de bir toplantı yaptı. Valilik Brifing Salonunda gerçekleşen toplantıya; Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Mardin Valisi Mustafa Yaman, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Batman Valisi Ahmet Deniz, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ve Adıyaman Valisi Abdullah Erin katıldı.

_dsc8859.jpg
 
Toplantıda, bölgede terörle mücadele konusunda yapılan çalışmalar ve devam eden operasyonlar hakkında Valiler tarafından bilgi verildi. İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce ayrıca, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak halk oylamasında bölgede alınacak güvenlik önlemleri ile ilgili Valilerden bilgi aldı.