1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. İçinizdeki Aşçıyı Dışarı Çıkartan Uygulama: Yemek.com
İçinizdeki Aşçıyı Dışarı Çıkartan Uygulama: Yemek.com

İçinizdeki Aşçıyı Dışarı Çıkartan Uygulama: Yemek.com

Herkes yemek yemeyi sever ama bazıları hem yemekten hem de bunu özenle hazırlamaktan büyük keyif alır. Saatlerce uğraşıp çeşit çeşit yemek hazırlamak isteyen de var, pratik tariflerle zamanını yeme kısmına ayırmak isteyenler de.

A+A-

Konu mutfak olunca hem tercihler hem de tarifler uçsuz bucaksız bir dünya. Peki bu dünyada nokta atışı yapmak, farklı tatlar denemek ya da sağlıklı yaşam hakkında bilgiler almak isteyenlerin işini çok kolaylaştıracak bir web sitesi var desek? İşte o site, anlatmakla bitmeyecek bir yer olan yemek.com.

 

yemek.com; hepimizin aşina olduğu, yemek yapmaya mola verdirten ve kapımıza kadar gelen servis ile kendimize torpil geçtiğimiz günlerde imdadımıza yetişen yemeksepeti.com’un bir hizmeti. yemek.com’dan bahsetmeden önce yemeksepeti.com’un Türkiye’de bir ilke imza attığı başarılı diğer organizasyondan da bahsetmeden geçemeyeceğim. yemeksepeti.com Türkiye’nin çeşitli yerlerinde her sene “Urban Picnic” düzenliyor. “E piknik mi orijinal?” demeyin. Bu piknik hem gece oluyor, hem de tam bir karnaval tadında düzenleniyor. Eğer bilet aldıysanız organizasyon boyunca yeme-içme sınırsız. Evet, tüm yemekler ve değişik lezzetler sizin hizmetinize sunuluyor. Yeme-içme dışındaki etkinlikler; sürpriz hediyeler, konserler ve katılımcılara özel şovlardan oluşuyor. Yemek yemeye ve eğlenmeye doyamayanlardansanız, Urban Picnic etkinliğini takip edin ve biletlerinizi ayırın.

 

Şimdiden heyecanlanıp biletleri aldıysanız artık yemek.com’a dönüş yapabiliriz. yemek.com, Türkiye’de yemek tarifi konusunda en zengin kaynaklardan biri. Mutfağınızdan sağlığınıza, sitede her şeyi bulabiliyorsunuz. Yemek tarifleri bölümünde 24 kategori ile istediğinize kolayca ulaşabiliyorsunuz. Kahvaltıya misafirim var ne yapsam, akşam önemli bir davet var ne pişirsem ya da dünya mutfağından değişik lezzetler arıyorum diyen herkesin işini kolaylaştıran kategoriler mevcut. Anne-Çocuk’da bebeklerinize özel yemekler, hamile annelere tavsiyeler, kısacası bebeğiniz ve sizin için her şeyin en sağlıklı bir şekilde düşünüldüğü içerikler yer alıyor. Aslında sitede yok yok. Şaşırtıcı ve eğlenceli içerikler, diyet konusunda koçluk yapacak tüyolar, mekanlar ve en özel yemekleri, hiçbir yerde bulamayacağınız tarifler var.

 

yemek.com’un içerik ekibi özel ve titiz bir ekip, bu da yapılan içeriklerden çok net bir şekilde belli oluyor. Ama yemek.com, sadece içerik ekibine yer vermiyor. Siteye üye olarak, siz de tariflerinizi yemek.com kullanıcıları ile paylaşabiliyorsunuz. Hem de belirlediğiniz kullanıcı adı ile beraber. Herkesin el lezzetinin farklı olduğu gibi herkesin kendine özel de tarifleri de var. yemek.com, beraber bir aileyiz imajı yaratıp kimseyi kendinden uzak tutmayarak ailesini büyütüyor.

 

Paylaştıkça çoğalan yemek.com, bunlarla da sınırlı kalmadı ve bir de websitesinin uygulamasını çıkardı. Uygulamada elinizdeki malzemelere göre tarif arayabiliyorsunuz. Cebinizi düşünen uygulamada, ekonomik tarifleri inceleyebiliyor, günlük ve haftalık yayınlanan tarif listeleri sayesinde o hafta “Ne yemek yapsam?” sorusunu unutup zamanınızın tadını çıkarabiliyorsunuz. “Ya herkes yapıyor ama ben yapınca güzel olmuyor.” diyenler için şeflerden püf noktaları da alıp misafirlerinize enfes lezzetler hazırlayabiliyorsunuz.

 

Uygulamada anlatılacak ve yaşanacak çok şey var. yemek.com’un heyecanını yaşamak için geç kalmadan akıllı telefonlarınıza uygulamanızı indirin ve mutfağa büyük bir zevkle girin. Uygulamayı yemek.com Google Play ve yemek.com App Store’dan indirebilirsiniz