1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İçi boş ciddiye alınmaz bir açıklama daha
İçi boş ciddiye alınmaz bir açıklama daha

İçi boş ciddiye alınmaz bir açıklama daha

DİYARBAKIR - Amedspor yönetimi ile ilgili ulusal medyada ayyuka çıkan yolsuzluk iddialarıyla ilgili sitemizin kaynak göstererek yaptığı yayına Kulüp yönetiminin iki gündür üst üste yaptığı içi boş açıklamalarına bir yenisi eklendi.

A+A-

Gazetecilik mesleğinin tüm üsluplarının traşlanarak yapılan açıklamada, yine iddialara  cevap verme yerine gazetecilik dersi verilmeye çalışılmış. 

Yapılan açıklamada ise Gazetecilik mesleğinin en temel ilkesi olan, ANAYASAL GÜVENCE ALTINA ALINAN "GAZETECİ KAYNAĞINI AÇIKLAMAK ZORUNDA DEĞİLDİR"  sözü ise her nedense atlanmış biz eklemiş ve hatırlatmış olalım.

Kurumlar her zaman kalıcı, kişiler gelip geçicidir, bu ülke HUKUK ülkesidir, çok yakında ak-kara hukuk nezninde elbette ortaya çıkacaktır.

Ciddiye almıyoruz dedikleri bir yerel siteye karşı halkı kışkırtma, hedef saptırma boyutuna gelen cevabi yazılarında, keşke bu kadar çok konuşulacağına işte "şu belgemiz, şunu şuraya ödedik, şu gideri yaptık"  deseydiniz.. Tabi kimse mizan ve bilançolardan anlamadıkları için, ayrıca basına karşılık "Siz kimsiniz, ey ihanetçiler, ey hainler, ey alçaklar, ey yandaşlar" ve  ağıza alınmayacak küfürlerinin arkalarında dururlarsa elbette hukuk önünde bunların hesabı mutlaka sorulacaktır.  Keşke bu kadar küfür ve hakaret edileceğine, haberi yapan asıl kaynağa yani o ulusal medyaya yönelik cevap verseydiniz. Kurumsallıktan uzak olduğu bir kez daha ortaya çıkan bu tür açıklamaları çok amatörce buluyoruz ve bundan böyle ciddiye dahi almıyoruz. 

Bugün yapılan koca bir sayfa yazıda da yine hiç bir şey yok, tek bir cevap yok, sözüm ona kendileri gazeteci olmuş, bizlere eğitim verenler keşke halka ve taraftara bu kente sorumlu olduklarını hatırlasalardı.

Tekrar ediyoruz, asla  Büyük Amedspor Kulübüne ve Kurumuna karşı bir ithamımız yok, sadece ortada dolaşan Müfettiş raporları, Ulusal medayaya yansımış çok vahim iddialar var. 

TEKRAR SORUYORUZ. 

Keşke dün sorduğumuz iki basit soruya cevap verilseydi, bizleri Neden İHANETÇİLİKLE, HAİNLİKLE, YANDAŞLIKLA suçluyorsunuz. Biz bu ülkenin bekaasının, bu vatanın bireyleriyiz.  Bizler bundan hiç gocunmuyoruz, gururluyuz ve bunun yandaşıyız. Biz bunu inkar etmiyoruz. Yandaşlık olarak bunu mu kast ediyorsunuz?

Siz neyin yandaşınız, buyrun sizler de dürüstçe açıklayın. İhanetçilik derken neyi kastediyorsunuz, soru sormak, gazetecilik yapmak, bu tür iddiaların sitemizde yayınlanmasından dolayı mı? yoksa başka bir bildiğiniz mi var..  neden bunların içini doldurmuyorsunuz. Eğer ihanetçiysek, hainsek, yandaşsak mahkemeler ve savcılar orada neden hukuk yolunu kullanmıyorsunuz, yöneticiliğin külhanbeylik olmadığını da bizler sizlere hatırlatalım...

Neden Ortaya atılan iddalara ve sorduğumuz bu basit sorulara cevap veremediniz. Biz basın ilke ve prensiplerini çok iyi biliyoruz. Bugüne kadar verdiğimiz hiç bir cevapta, ve yaptığımız hiç bir haberde asla kişilere kurumlara hakaret, küfür, ağza alınmayacak, sokak jargonu kullanmadık. Bu seviyeye inmeyeceğimizi bir kez daha hatırlatırız.

Bundan sonra bu tür içi boş açıklamaları hiç bir şekilde ciddiye almadığımızı kamuoyuna bildidiriz.

Saygılarımızla...