1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HÜda-Par Genel Başkanı İstifa etti; Diyarbakır'dan Bağımsız aday oldu
HÜda-Par Genel Başkanı İstifa etti; Diyarbakır'dan Bağımsız aday oldu

HÜda-Par Genel Başkanı İstifa etti; Diyarbakır'dan Bağımsız aday oldu

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Diyarbakır'dan bağımsız aday olmak için görevinden istifa etti.

A+A-

 HÜDA PAR'ın milletvekili aday listelerini YSK'ye sunan Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mehmet Yavuz, tüm seçim çevrelerinde listelerini hazırlayarak YSK'ye sunduklarını bildirdi.

Yavuz, kurulduklarından bu yana iki seçime girdiklerini, ilk defa 81 ilde ve 87 seçim çevresinde tam listeyle seçimlere gireceklerini belirtti.  Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu ise Diyarbakır'dan bağımsız milletvekili adayı olmak için partisinden istifa etti.

Habertürk'te yer alan habere göre, Yüksek Seçim Kurulu'na adaylık başvurusu yapan Yapıcıoğlu, "Diyarbakır'da bağımsız milletvekilliği adaylığı müracaatına bulunacağım için HÜDA PAR'daki genel başkanlık görevimden istifa ettim. 2013 yılının 30 Haziran'ından beri yürüttüğüm genel başkanlığı görevini bıraktım. Rozetimi çıkardım şimdilik. Aslında biz HÜDA PAR olarak 81 ilde 600 adayla seçime girmeye karar vermiştik fakat arkadaşlarımızın ısrarlı talepleri üzerine bağımsız aday olarak seçime katılmam icap etti. Biz de başvurumuzu yapmış olduk. Hayırlara vesile olsun diyorum" dedi.