1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hisarcıklıoğlu Fuar'ı ziyaret etti
Hisarcıklıoğlu Fuar'ı ziyaret etti

Hisarcıklıoğlu Fuar'ı ziyaret etti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Arif Parmaksız ile beraber 33 medeniyete beşiklik eden ve yüzlerce yıllık ta

A+A-


Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde dört günden bu yana açılan “Diyarbakır Tanıtım Günleri” Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ziyaret etti. Diyarbakır'ın önemli bir kent olduğunu belirten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Diyarbakır'ı çok sevdiğini anlatarak, “Diyarbakır tanıtım günlerinde bulunmak beni çok mutlu etmiştir. Diyarbakırımızın tanıtımı çok önemlidir. Çünkü Diyarbakır Türkiye'nin önemli kentlerinden biridir. Emeği geçen herkese Yönetim Kurulu Üyem Fahrettin Akyıl'a teşekkür ediyorum” dedi.
Fuar da bulunan stantları bir bir ziyaret eden Hisarcıklıoğlu, Diyarbakır Ticaret Borsası standında Diyarbakır surları ve kendi fotoğraflarının yer aldığı afiş ve dergileri görünce mutluluk duyduğunu söyledi.
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Fahrettin Akyıl ise Borsa Yönetim Kurulu üyeleri beraber Diyarbakır Tanıtım Günlerinde konuklarla özel olarak ilgilendiklerini belirterek, “İlimizin tanıtımı için Borsamız olarak elimizden gelen her türlü çabayı göstermiş bulunmaktayız. Fuarımız için standımızda konuklarımızla bir bir ilgilenip ilimiz için kendi çabalarımız ile hazırlamaya çalıştığımız 5 bin adet Medeniyetler kenti Diyarbakır özel dergimiz oldukça ilgi topladı. Fuara hareketlilik getirmesi amacıyla beraberimizde getirdiğimiz ve kendi standımızda yer verdiğimiz Tanrıkulu Bakırcılık 10 bin parça hediyelik eşya satışı yapmıştır. Bunu her bir aileyi iki parça aldığını bile hesaplarsak 5 bin eve Diyarbakır hatırası bıraktığımız söyleyebiliriz” dedi.
Fuarda ufak tefek aksaklıkların olduğuna da dikkat çeken DTB Başkanı Fahrettin Akyıl, “Bu bizim için bir tecrübe olmuştur. Bundan sonraki düzenlenecek fuarlarda daha dikkatli olunacağını düşünüyorum. Daha sorunsuz bir şekilde daha tanıtıcı bir şekilde ilimizi en güzel şekliyle tanıtacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.


Yapılan konuşmaların ardından TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve DTB Başkanı Fahrettin Akyıl ile Borsa Başkanı Vekili Engin Yeşil TOBB Başkanı Hisarcıklıoğu ile TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Arif Parmaksız'a el işi ile hazırlanan dövme bakır kahve seti hediye etti. Fuar çıkışında ise konuklara Diyarbakır'a has meyan şerbeti ikram edildi.