1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hırsızlık yapan şüpheliler yakalandı
Hırsızlık yapan şüpheliler yakalandı

Hırsızlık yapan şüpheliler yakalandı

BİNGÖL - Bingöl'de çaldıkları büyükbaş hayvanları Diyarbakır'a götürdükleri iddia edilen şüphelilere yönelik baskında 4 kişi yakalandı.

A+A-

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Bingöl'de çaldıkları büyükbaş hayvanları Diyarbakır'a götürdükleri iddia edilen şüphelilere yönelik baskında 4 kişinin yakalandığı belirtildi.

Açıklamada, "Bingöl'de 7 Mart'ta merkez ilçesi Çukurca köyünden bir şahsa ait ahırdan 7 büyükbaş hayvan çalınması olayı ile ilgili olarak İl Jandarma Karakol Komutanlığı ve Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Şubesince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde hayvan hırsızlığından sabıkalı olduğu tespit edilen kişilerin, çalınan hayvanları kapalı kasa (tenteli) bir kamyonete yükleyerek, öncü olarak kullandıkları bir otomobil ile araçların plakalarını siyah bant ve boya kullanmak suretiyle değiştirerek taşıdıkları tespit edilmiştir." denildi.

Şüphelilere yönelik 5 adrese eş zamanlı baskın düzenlendiğinin bildirildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Şahıslara ait Diyarbakır ilindeki 5 ayrı adreste eş zamanlı yapılan operasyonda 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, diğer 2 şüpheli olay yerinde ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır. Olayda kullanıldığı tespit edilen bir kamyonet, bir otomobil ve plaka değiştirmekte kullanılan suç unsuru malzemelere el konulmuştur."

Şüphelilerle ilgili adli işlemlerin devam ettiği kaydedildi.