1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hırsızlar, seyir halindeki araçlara dadanmaya başladı
Hırsızlar, seyir halindeki araçlara dadanmaya başladı

Hırsızlar, seyir halindeki araçlara dadanmaya başladı

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da hırsızlar, kırmızı ışıkta bekleyen kadın sürücülere dadanmaya başladı.

A+A-

Son bir hafta içinde aynı yerde iki kadın avukat, ışıkta beklerken araç kapılarının açılması sonucu kapkaça maruz kaldı.

Diyarbakır’da hırsızlar, bu kadar da olmaz dedirten yöntemlere başvurdu. Özellikle kadın sürücüleri hedeflerine alan hırsızlar, kırmızı ışıkta bekleyen araçların kapılarını açıp kadınların çantalarını çalarak kayıplara karışıyor.
Bu şekilde yapılan bir olay da dün akşam saatlerinde Seyrantepe Köprülü Kavşak’ta meydana geldi. Araçta bulunan biri doktor diğeri avukat iki kadın, kavşaktaki kırmızı ışıkta beklemeye geçti. Bu sırada Cumhuriyet Mahallesi tarafından gelen hırsız, yolcu tarafındaki kapıyı açıp, avukatın çantasını çalıp kayıplara karıştı. Yaşadığı şokun ardından karakola giden avukat, ifade verip karakoldan ayrıldı.

Öte yandan yaklaşık bir hafta önce de yine aynı yerde başka bir kadın avukatın da kapkaça maruz kaldığı öğrenildi. Vatandaşlar, bölgede araç kapılarının açılarak yapılan hırsızlığın arttığını, yetkililerin bu duruma bir çözüm bulması gerektiğini söyledi.

(YRT-AKK-BA-Y)

18.03.2017 15:11:33 TSI
NNNN