1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. HDP'li Pir hakkında fezleke dava dosyasına girdi
HDP'li Pir hakkında fezleke dava dosyasına girdi

HDP'li Pir hakkında fezleke dava dosyasına girdi

DİYARBAKIR - HDP Milletvekili Ziya Pir hakkında, “Örgüte üye olma”, “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” ve “Örgüt propagandası yapma” suçlamalarıyla açılan davada mahkeme, Pir hakkında hazırlanan fezlekenin bir örneğinin dava dosyasına eklenmesin

A+A-

HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir hakkında 2015-2016 yılları arasında katıldığı eylem ve etkinliklerde yaptığı konuşmalar nedeniyle 33 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın 3. duruşması Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Pir'in katılmadığı duruşmada avukatları hazır bulundu. Duruşma savcısı, Pir hakkında “Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak” suçundan hazırlanan fezlekenin bir örneğinin dava dosyasına konulması için Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığından istenmesini talep etti. Avukatların savunmalarının ardından ara kararını açıklayan mahkeme, Pir hakkında hazırlanan fezlekenin bir örneğinin Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan istenmesine karar vererek, eksikliklerin tamamlanması için davayı ileri bir tarihe erteledi.

(YRT-MP-AŞ-Y)

21.12.2017 13:54:42 TSI
NNNN