1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hazro’da doğa yürüyüşü
Hazro’da doğa yürüyüşü

Hazro’da doğa yürüyüşü

DİYARBAKIR - Hazro Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Dağcılık İl Temsilcisinin ortaklaşa düzenlediği Dağcılık Federasyonunun 2017 faaliyet programında yer alan Hazro Doğa yürüyüşü etkinliği gerçekleştirildi.

A+A-

Hazro ilçesinde 10 Km doğa yürüyüşüne Hazro Kaymakamı Yusuf Osman Diktaş, Spor İlçe Müdürü Akın Erim, Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Abdurahim Ekin Ve 40 doğaseverin katılımı ile gerçekleşti.

Hazro ilçesinde düzenlenen doğa yürüyüşünde bir konuşma yapan ilçe Kaymakam  Yusuf Osman Diktaş, “Hazro ilçemizde Antiklinal (çanağımsı) yer biçimiyle, Hacertum (1560m) Dağı eteklerinde kurulu Hazro ve çevresi zengin doğal kaynakları, Hacertum, Ayindar, Tercil, Mihrani, Biler, Dikan Dağları, Mezre Gölü, Zuğur çayı Kanyonu, Bazmar (Salat Suyu Kaynağı) gibi yemyeşil vadileri ve uzayıp giden ırmakları ile dağ ve kaya tırmanışları, kanyoning (kanyon geçişi), gibi eğlenceli adrenalin dolu doğa sporları için en ideal yerlerden biridir. Hazronun görülmesi gereken doğal güzelliklerin olduğu güzel bir ilçemizdir” dedi. 

İlçe Spor Müdürü Akın Erim’e bu tür faaliyetler yapılması için gereken desteği her zaman vereceğini vurgulayan Diktaş katılımlarından dolayı Doğa  Sporları Kulübüne de teşekkür etti.