1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hayatını kaybden İşadamı için aileden açıklama
Hayatını kaybden İşadamı için aileden açıklama

Hayatını kaybden İşadamı için aileden açıklama

Diyarbakır'ın tanınmış işadamlarından Adil Üge'nin vefatı nedeniyle aileden açıklama yapıldı.

A+A-

Vefat nedeniyle aile adına açıklama yapan Av.Seval Paksoy şu yazılı açıklama ile konuya açıklık getirdi.

"Diyarbakır İlinin tanınmış iş insanlarından olan müvekkilim müteveffa Adil ÜGE ‘nin  10.03.2018 tarihindeki vefatı ailesi, yakın dostları ve iş dünyasını yasa boğmuştur. 


Yazılı basında ve bazı  haber ajanslarının internet sayfalarında Sayın  Adil ÜGE ‘nin  vefatı  ile ilgili olarak , manevi değerlere aykırı ve kamu yararı bulunmayan haberler yayınlanmıştır.  


Söz konusu asılsız haberlerin gerek vekili olduğum aile gerek yakın çevrelerinde ve kamuoyunda yarattığı üzüntü nedeniyle bu açıklamayı yapma zaruretimiz hasıl olmuştur;  


Müvekkilim Adil ÜGE, 03.02.2017 tarihinde İstanbul İlinde bulunan evinde geçirdiği beyin kanaması nedeniyle  Özel İstanbul Medipol  Hastanesi’nde dört günü yoğun bakımda olmak üzere toplam on dört günlük bir  tedavi görmüş ve 16.02.2017 tarihinde taburcu edilmişti.  


Ancak yaşı gereği ( 69) sürekli doktor kontrolünde tutulan sayın Adil ÜGE , vefatı olayının gerçekleştiği gün sabah namazını kılmak üzere uyanmış,  vücudunun sol tarafında uyuşukluk hissettiğini eşi Sayın Halise ÜGE Hanımefendi ile paylaşmış ve eşi hanımefendi namaz kıldığı sırada bulunduğu odadaki camı açmış, bu sırada geçirdiği kalp krizi nedeniyle dengesini kaybederek düşmüş ve  vefat etmiştir. 
Yine basında yer alan müvekkilin iflas ederek bunalıma girdiğine dair haberler asılsız olup, bu minvalde yayınlanmış ve yayınlanacak haberlere karşı gerekli yasal işlemlere başladığımızı,  
Kutsala saygı duyan kamuoyunun bilgisine sunarız. "