1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Har vurup harman savuran hastane!
Har vurup harman savuran hastane!

Har vurup harman savuran hastane!

DİYARBAKIR- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her fırsatta ‘tasarruflu olun’ çağrılarına rağmen, bazı kurumlar har vurup harman savurmaya devam ediyor.

A+A-

Adı birçok kez skandallara karışan Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yeni bir skandal yaşandı. Daha önce hasta refakatçilerinin oturduğu, akşam saatlerinde de açarak yatak olarak kullandığı koltuklar, hastane kompleksinde bina aralarına bir çöplük malı gibi atıldı. Duruma şahitlik eden duyarlı vatandaşlar üzüntüden kahrolurken, görüntüledikleri bu vaziyeti gazetemiz ihbar hattıyla paylaştılar. Fotoğraflarda, devlet kaynaklarının nasıl savrulduğu bir kez daha net olarak görüldü. Sağlık Bakanlığı tarafından 2 yıl sözleşme imzalanan ve ilde sağlık alanında tek yetkili olarak göreve başlayan Diyarbakır Sağlık İl Müdürü Mehmet Sait Avar’ın bu durum karşısında ne yapacağı da merak konusu.

SADECE YATAK SAYISI BAKIMINDA BÜYÜK

Diyarbakır Ergani karayolu üzerinde bulunan ve sadece yatak sayısı bakımından bölgenin en büyük hastaneleri konumunda olan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, sorunlar çözülmek bir yana, her geçen gün yenisi ekleniyor.

YENİ BİR SKANDAL

Sağlık alanındaki gelişmeler ve yeniliklerle gündeme gelmesi gerekirken, daha önce, park otopark, çevre düzenlemesi, sıcak su, asansör, kantin, çalışmayan klimalar, odalara atılan ısıtıcılar gibi olaylarla gündeme gelen Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni bir skandal yaşandı.

ÇÖPLÜK MALI GİBİ ATILDI

Daha önce hasta refakatçilerinin oturduğu, akşam saatlerinde de açarak yatak olarak kullandığı koltuklar, hastane kompleksinde bina aralarına bir çöplük malı gibi atıldı.

GAZETEMİZ İHBAR HATTIYLA PAYLAŞTILAR

Duruma şahitlik eden duyarlı vatandaşlar üzüntüden kahrolurken, görüntüledikleri bu vaziyeti gazetemiz ihbar hattıyla paylaştılar. Fotoğraflarda, devlet kaynaklarının nasıl savrulduğu net bir biçimde görülüyor.

AVAR’IN TAVRI NE OLACAK?

Bu arada, Sağlık Bakanlığının kentlerde bulunan Halk Sağlığı, Kamu hastaneleri ve İl Sağlık Müdürlüğü gibi çok başlı ve dağınık sistem yerine, tüm yetkiler İl Sağlık Müdürlüğü’nde toplandı. Hükümetin aldığı yeni kararla ilk kez sağlık müdürleri tam yetki ile kentlerde bulunan çok başlılığı sona erdiren yönetmelik ile donatıldı. Diyarbakır’a görev süresi biten ve daha önce göreve yeniden atanmayacağı yönünde iddialar çıkan Diyarbakır Sağlık İl Müdürü Mehmet Sait Avar, bakanlık tarafından yeniden atandı. Yeni yönetmeliğe göre Avar’ın sözleşme süresi 2 yıl olacak. Bu göreve yeniden atanan Avar bu kez tam yetki ile dağınık halde bulunan diğer sağlık teşkilatlarından da sorumlu müdür olarak görev yapacak. Avar göreve başlar başlamaz Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi’ndeki söz konusu durum karşısında ne yapacağı de merak konusu.