1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hani belediyesinden temizlik seferberliği
Hani belediyesinden temizlik seferberliği

Hani belediyesinden temizlik seferberliği

İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediye Başkanlığına görevlendirilen ilçe kaymakamı Şaban Arda Yazıcı’nın talimatları ile belediye bünyesinde kurulan temizlik ekibi, daha temiz bir ilçe için gece gündüz çalışıyor.

A+A-

Hani Belediyesi tarafından kurulan temizlik ekibi ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda anlık temizlik çalışması yapıyor. Vardiyalar halinde gece gündüz gerçekleştirilen temizlik çalışması aralıksız sürdürülüyor.

Çalışmalarına sabahın erken saatlerinde başlayan ekipler mahalleleri ve caddeleri Hani’ye yakışır şekilde temizliyor. Belediye ekiplerince temizlik çalışmalarının 7/24 esasına göre aralıksız sürdürüldüğünü belirten Hani Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, “Daha temiz ve ferah bir ilçe için gece gündüz demeden çalışan Hani Belediyesi temizlik ekiplerinin tek amacı Hanililere en iyi hizmeti sunmaktır. Vatandaşlarımız belediyemiz bünyesine aldığımız yeni çöp kamyonları, yol süpürge araçları ve mahallelere tahsis edilen yüzlerce çöp konteynırları ile sağlıklı ve temiz bir çevreye kavuşmanın keyfini yaşıyor. Hani ilçesi, geçmiş belediye yönetimlerince yaşatılan, ilçe giriş ve çıkışları ile dere yataklarında vahşi depolama ile oluşturulan çöp dağları manzaralarıyla, insan ve çevre sağlığını ciddi derecede tehdit eden bir tabloyla ve çöpü alınmayarak vatandaşın adeta cezalandırıldığı bir yönetim anlayışı ile bir daha asla yüz yüze gelmeyecek” dedi.