1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hakkında soruşturma başlatıldı
Hakkında soruşturma başlatıldı

Hakkında soruşturma başlatıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, dün merkez Bağlar ilçesinde Nevruz kutlamasının düzenlendiği alana sırt çantasıyla girmeye çalıştığı ve üzerini aratmayarak, “Çantamda bomba var hepinizi öldüreceğim” diyerek güvenlik güçlerine bıçaklı saldı

A+A-

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde dün Nevruz kutlamasının düzenlendiği alana, sırt çantasını aratmayarak, girmeye çalıştığı ve polise bıçakla saldırdığı ileri sürülen Kemal Kurkut adlı şahıs, vurularak, öldürülmüştü.

Diyarbakır Valiliği, olaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bağlar ilçesi Nevruz Park alanında gerçekleştirilecek olan Nevruz etkinlikleri miting alanına girmeye çalışan sırt çantalı bir şahıs, alanın güvenliğini sağlamakla görevli güvenlik kuvvetlerince aranmak istenmiştir. Ancak şahıs kendini aratmak istememiş, ‘Çantamda bomba var hepinizi öldüreceğim’ diyerek güvenlik güçlerine bıçaklı saldırıda bulunmuş ve etkinliğin yapılacağı yöne doğru koşmaya başlamıştır.

Şahıs, güvenlik güçlerinin tüm uyarılarına rağmen elindeki bıçağı atmamış ve alana doğru koşmaya devam etmiştir. Söz konusu şahsın canlı bomba olma ihtimali değerlendirildiğinden ve alanda bulunan katılımcıların can güvenliği göz önünde bulundurulduğundan dolayı, arama noktasında görevli güvenlik güçlerince müdahale edilmiştir. Meydana gelen olay sonrasında yaralanan ve etkinlik alanına çağrılan ambulans ile hastaneye kaldırılan şüpheli şahıs, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Konuyla ilgili olarak Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca çok yönlü inceleme başlatılmıştır” ifadelerine yer vermişti.

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, bugün katıldığı bir programda, Cumhuriyet Başsavcılığının, olayla ilgili soruşturma başlattığını belirtti.

(MP-AŞ-Y)

22.03.2017 15:54:28 TSI
NNNN