1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Güvenlik korucuları yemin ederek göreve başladı
Güvenlik korucuları yemin ederek göreve başladı

Güvenlik korucuları yemin ederek göreve başladı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde güvenlik korucuları yemin ederek görevlerine başladı.

A+A-

Bismil ilçesinin kırsal bölgelerinde görev yapmak üzere alınan 74 güvenlik korucusu için, Bismil İlçe Jandarma Komutanlığı’nda yemin töreni düzenlendi.

Yemin töreni; saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından güvenlik korucularının göreve başlaması hakkında bilgilerin verilmesiyle başladı. Törende korucular, üzerinde Türk bayrağı ve silahların bulunduğu masaya ellerini koyarak yemin etti. Yemin törenine, İlçe Jandarma Komutanı Hasan Şeyho, Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Turgay Gülenç, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Öztürk, güvenlik korucuları ve korucu aileleri katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Turgay Gülenç, "Bugün yemin eden ve göreve başlayan korucularımız, bir güvenlik birimi olarak faaliyet yürütecekler. Bugün en çok korucularımızı istihdam ettiğimiz alan biliyorsunuz ki, terör örgütüyle mücadele alanı olmaktadır.

Türkiye genelinde korucularımızın istihdam şekli, doğudan batıya doğru giderek, doğuda daha şiddetli olmakla birlikte, bölgemizde de terör örgütlerinin geçiş güzergahını kapatmak ve operasyonlara iştirak etmektir. İnşallah bu arkadaşlarımızın kazasız, belasız aileleriyle beraber mutlu, huzurlu bir şekilde yaşayıp görevlerini en iyi şekilde yaparlar. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum" dedi. 

(HG-AKK-Y)

25.03.2017 11:40:46 TSI
NNNN