1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gökçeoğlu out, Kızıl in!
Gökçeoğlu out, Kızıl in!

Gökçeoğlu out, Kızıl in!

Özcan Gökçeoğlu ile yollarını ayıran Yeni Diyarbakırspor'un yeni teknik patronu İhsan Kızıl oldu. Göreve başlayan Kızıl, amacının takımı en kısa zamanda toparlayıp yeniden şampiyonluk potasına sokmak olduğunu söyledi.

A+A-

8 PUAN GERİYE DÜŞÜNCE
Şampiyonluk hesaplarıyla başladığı Bölgesel Amatör Lig (BAL) 2.Grup'ta ilk 5 maçta 2 galibiyet,1 beraberlik ve 2 yenilgi alarak liderin 8 puan gerisine düşen Yeni Diyarbakırspor, teknik heyet değişikliğine gitti. Özcan Gökçeoğlu ile yollar ayrılırken, yeni teknik patron İhsan Kızıl oldu. Kulüp Başkanvekili Mehmethan Akan,Gökçeoğlu'nun takımın başarısı için elinden geleni yaptığını ancak gelinen aşamada kan değişikliğine gitmeyi uygun bulduklarını söyledi. Akan,”Özcan hoca Ergani maçından sonra istifasını sundu,biz kabul etmedik. Gelinen noktada bir değişikliğin şart olduğuna karar verdik. Güzel bir şekilde ayrılıyoruz. Her hangi bir kırgınlık yok,dostça çalıştık, dostça bitirdik. Kendisine yaptığı değerli hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. İhsan hoca ile anlaştık ve göreve başladı. İhsan hocanın bilgi ve birikimiyle takımı hak ettiği yere getireceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
YARDIMCI ANTRENÖR CENGİZOĞLU
Kızıl'ın yardımcılığına Cemal Cengizoğlu getirildi. Uzun yıllar Diyarbakırspor ve Mersin İdman Yurdu takımlarında futbol oynayan Kızıl, Diyarbakırspor,Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, Siirtspor gibi takımlarda da antrenörlük yaptı. 2 yıldan beri Kürtçe yayın yapan Dünya Tv'de Kürtçe spor yorumculuğu yapan İhsan Kızıl, takımın kadro kalitesini bildiğini ifade ederek ,amacının öncelikle üst üste maçlar kazanarak şampiyonluk potasına girmek olduğunu söyledi.


'ÖNCE POTAYA GİRELİM,SONRA…'
 Kızıl,”Yeni Diyarbakırspor'un hedeflerini biliyorum. Yönetimin şampiyonluk beklentisi var,buna göre transferler yapılarak hedef belirlenmiş. Tabi futbolda her zaman işler yolunda gitmeyebilir. Takımdaki bazı futbolcular Diyarbakırspor ve diğer takımlardan eski öğrencilerim, diğer oyuncuları da aşağı-yukarı biliyorum. Önceliğimiz galibiyet serisi yakalayıp şampiyonluk potasına girmek.Ondan sonrası kendiliğinden gelecektir..” dedi.