1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gençlik ve Kültürevi’nden kurs sonu etkinliği
Gençlik ve Kültürevi’nden kurs sonu etkinliği

Gençlik ve Kültürevi’nden kurs sonu etkinliği

DİYARBAKIR- Diyarbakır Gençlik ve Kültürevi’nce düzenlenen kurslarda başarılı olan öğrenciler, etkinlikte bir araya geldi.

A+A-

Kalkınma Bakanlığı GAP İdaresi Başkanlığı’na bağlı Diyarbakır Gençlik ve Kültür Evi, Yenişehir Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile işaret dili, şan ve enstrüman kursu açtı.

Yaklaşık 3 ay süren kurslarda başarılı olan kursiyerler, kültürevinde düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. İşaret dili öğrencilerinden oluşan 25 kişilik bir koro, şarkıları işaret diliyle söylerken, şan-enstrüman kursiyerlerinden oluşan öğrenciler de ayrı bir koro düzenledi. Halk oyunları gösterisinin de sunulduğu etkinliğe, Yenişehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Şube Müdürü Hanifi Öğe, Yenişehir Halk Eğitim Müdürü Nurullah Öncü, eğitmenler, kursiyerler ve vatandaşlar da katıldı.

Etkinlik ile ilgili bilgi veren Diyarbakır Gençlik ve Kültürevi Müdürü Gülşah Kahraman, “Bünyemizde çeşitli yaş aralığında vatandaşlara yönelik yaklaşık 17 farklı kurs veriyoruz. Önceki gün, yaklaşık 3 ay süren eğitimlerin ardından öğrencilerin aldıkları kurslara yönelik etkinlik düzenledik. Etkinlikte işaret dili kursuna katılan öğrencilerimiz, eğitmenleri eşliğinde oluşturulan koroda işaret diliyle şarkı söyledi. Ayrıca şan enstrüman bölümü öğrencilerimiz de yine eğitmenleri tarafından oluşturulan koroyla becerilerini sergiledi. Etkinlikte bize yardımcı olan herkese teşekkür ederim” dedi.

(YRT-AKK-Y)

25.03.2017 14:37:18 TSI
NNNN