1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Genç karateciler Van’da
Genç karateciler Van’da

Genç karateciler Van’da

DİYARBAKIR – Diyarbakırlı genç karateciler, Van’da yapılacak Karate Şampiyonası için yola çıktı.

A+A-

Milli Takım Antrenörü ve Karate Diyarbakır İl Temsilcisi Ahmet Yazar,  buradan alınacak başarılar ile genç karatecilerin Diyarbakır’ı Türkiye Şampiyonası’nda temsil hakkını elde edeceğini söyledi.

Diyarbakırlı Genç Karateciler 18-19 Mart tarihleri arasında Van da yapılacak olan karate şampiyonası için yola cıktı. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki Gençlik, Beden Eğitimi, Spor Hizmet ve Faaliyetleriyle İlgili İşbirliği Protokolü kapsamında düzenlenen okul sporları faaliyet programında yer alan Okul Sporları Gençler Karate şampiyonası Grup Müsabakaları 18–19 Mart tarihleri arasında Van ilinde start alıyor.
Diyarbakırlı genç karateciler de Okullar arası Gençler Karate Şampiyonasına 14 ilden 250 yakın sporcuların katılım ile gerçekleşecek olan şampiyonaya katılmak üzere yolla cıktılar.  

YAZAR: HEDEF 2020 OLİMPİYATLAR HAZIRLIĞI

Milli Takım Antrenörü ve Karate Diyarbakır İl Temsilcisi Ahmet Yazar,  müsabakaların güzel geçmesi ve katılımların yüksek seviyede olmasının Diyarbakır ve bölgemiz adına sevindirici olduğunu belirterek, “Bizim bu bölgemizde Bu tür Karate müsabakaların olması bölgemiz acısından çok önemli gelişme kaybetmektedir. Önümüzde 2020 yılında Olimpiyatlar olacak alt yapı için bu tür karate müsabakalarının sıklıkla olması sporcularımızın gelişmesi ve tecrübelerinin kazanmaları acısında çok ciddi farklılık ile duygu ve isteklendirme sağlamaktadır.

Bu tür organizasyonlar Diyarbakır ve bölgemizde de karate adına ileriki zamanlarda çok iyi olacaklarını düşünüyorum.  Van’da yapacağımız müsabakalardan alacağımız başarılar hem Diyarbakır, hem de, bölgemiz adına Türkiye Karate Şampiyonası’nda temsil etme hakkı elde edilecek. Diyarbakır karate kafilesi başında giderek görev yapan başkan, antrenör ve karate sporcularımıza başarılar dilerim” dedi.