1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Geçici hoca aranıyor
Geçici hoca aranıyor

Geçici hoca aranıyor

Son 2 maçına antrenörsüz çıkan Diyarbakırspor, gönüllü olarak sadece takıma idman yaptıracak antrenör arıyor. Kulüp müdürü Marsil,”Sözleşme yapamasak da en azından takıma idman yaptıracak bir antrenörle anlaşacağız.” dedi.

A+A-

Kendi sahasındaki Altınordu ve deplasmandaki Darıca Gençlerbirliği maçlarına antrenörsüz çıkan Diyarbakırspor bu soruna çözüm bulmak için ücret talep etmeyecek antrenör arıyor. Kulüp müdürü İsmet Marsil, antrenör olmadığı için iyi idman yapamayan futbolcuların maçlara kuvvetsiz çıktığını ve bunun da sonuçlara yansıdığını söyledi. Marsil,”Geçen hafta takım idman yapamadı. Futbolcular sahaya çıkmama kararı almıştı. Son anda maça gitmeye karar verdiler. Belli bir dakikadan sonra oyundan düşüyoruz. Gol yiyince direnç düşüyor. Kulüpte zaten yığınla sorun var, kafalar karışık,muhatap yok, bir de antrenör olmayınca maçlara hazırlanamıyoruz. 5-0'lık Darıca yenilgisi takımın gerçek gücünü yansıtmıyor.Bunu herkes böyle bilmeli.” dedi.

SÖZLEŞMEYİ ANCAK KAYYUM YAPAR
Bu hafta karşılaşacakları Erzurum B.Şehir Belediyespor'a karşı iyi mücadele ortaya koymak istediklerini anlatan Marsil,kayyum atanmayana kadar antrenörle sözleşme imzalama şansı olmadığını kaydetti. Marsil,”5 hafta sonunda puanımız yok. Bu bizi çok üzüyor. Darıca'ya 5-0 yenildiğimizde saatlerce kendimize gelemedik. Kimse bu çocukları suçlayamaz. Bu kadar sorun arasında ne yapılabilir?.Antrenman için gönüllü bir antrenörle anlaşacağız. Resmi olarak sözleşme yapamıyoruz. Kayyum atandıktan sonra gelecek kişi istediği antrenörle sözleşme yapabilecek.” diye konuştu.