1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gazi caddesi'nin trafiğe kapatılmasına esnaf tepkisi
Gazi caddesi'nin trafiğe kapatılmasına esnaf tepkisi

Gazi caddesi'nin trafiğe kapatılmasına esnaf tepkisi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde bulunan Gazi Caddesi'nin trafiğe kapatılmasına, çevre esnafı tepki gösterdi.

A+A-

Diyarbakır'ın en işlek caddelerinden biri olan Gazi Caddesi'nin, araç trafiğine kapatılmasının ardından, çevre esnafı mallarını iş yerlerine getiremediklerini belirterek, yetkililerden yardım istedi. Gazi Caddesi üzerinde kırtasiye malzemeleri satan Hayrettin Tayyarcan, iki sene önce yolun trafiğe kapatıldığını, o zamandan itibaren de yolun trafiğe açılması için yetkililerle çeşitli görüşmeler yaptıklarını söyledi. Tayyarcan, "Ara sokaklarda esnaf olan arkadaşlarımız mallarını iş yerlerine getiremiyor. Sabah 10.00 ila 18.00 arasında cadde trafiğe kapalı.

Zaten burada akşam ezanın ardından kimseyi bulamazsınız. Bütün bankların merkezi burası. Adam elinde çanta dolusu para ile cadde boyu yürüyerek geliyor, büyük tehlike altında. Hastaneler burada, acil bir durum olduğunda buradan çıkmak imkansız. Arka tarafta otopark var.

Sabah insanlar ardacını park ediyor. 10.00'dan sonra arabayı çıkartamıyor. Acil bir problemi olduğunda oradan çıkmasına izin verilmiyor. Yolun kapatılmasından şikayetçiyiz. Ürünlerimizi ne getirebilip ne de götürebiliyoruz. Alternatif yol üretmeleri lazım. Yolu bir aracın geçeceği şekilde düzenleme yapılır. Yetkililerden bu soruna çözüm bulmalarını istiyoruz. Mağdur durumdayız” dedi.

 

(YRT-AŞ-Y)