1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Gardıropta yaşayan aile mutlu oldu
Gardıropta yaşayan aile mutlu oldu

Gardıropta yaşayan aile mutlu oldu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'da, gardıroptan bozma tek odalı evde barınan Hurma Ailesi'ni ziyaret ederek, kendilerine destek verileceğini söyledi.

A+A-

Bakan Faruk Çelik, kentte 2 gündür gardıropta yaşayan Veysi Hurma, eşi Dilek ve çocuklarını ziyaret etti. Gardıroptan bozma tek odalı evde barınan aileye gereken desteğin sağlanacağını belirten Bakan Çelik, Veysi Hurma'nın Haliliye Belediyesi'nde işe yerleştirileceğini ifade etti.

Hurma ailesinin ailevi nedenlerle sorun yaşadığını ve gereken çözümün sağlandığını ifade eden Bakan Çelik, şunları söyledi: "Aile kendi aile bünyesinde sıkıntılar yaşayan bir aile ve kendisine göre bir çıkış yolu bulmuş. Belediyelerimiz bu konuda çok duyarlı. Yüzlerce insana bu konularda el atarlarken, böyle bir talebi olmadan kendi kendine bir yöntem bulmuş vatandaş aslında gitseydi gerek Haliliye Belediyemiz gerekse Büyükşehir Belediyemiz ve valiliğimiz hepimiz bu ve benzer arkadaşlara yardım ediyor. Daha önce de yardım talebinde bulunulmuş kaymakamlık belli bir miktar vermiş gelmiş onu almamış. Kendi bünyesindeki sorunu bir şekilde gündeme gelmiş bize düşen görev ne ise belediye başkanlarımız şimdi onları yerine getiriyorlar."