1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Galtatasaray'da son dakika!
Galtatasaray'da son dakika!

Galtatasaray'da son dakika!

Hakan Şükür ve Arif Erdem'in dün yapılan mali genel kurulda ihraç taleplerinin reddedilmesinin ardından Galatasaraylı yöneticiler olağanüstü toplantı kararı aldı. Ani alınan karar sonrası saat 17.00'de yöneticiler TT Arena'da bir toplantı gerçekleştirecek

A+A-

Dursun Özbek başkanlığında yapılacak olan toplantıda gündem konusu ihraçları reddedilen Hakan Şükür ve Arif Erdem olacak. Sarı-kırmızılı yöneticilerin ihraç edilmesinde kararlı olduklarını ve bunu tekrar genel kurula taşımaları ön görülüyor.

Dün Galatasaray'da gerçekleşen mali genel kurulda FETÖ/PDY ile olan ilişkileri olan ve kulüp disiplin kurulunun değerlendirmesi sonucunda yönetim kurulunun üyelikten çıkartılmalarına karar verdiği eski savcı Zekeriya Öz, tutuklu valiler Hüseyin Avni Mutlu ve Şahabettin Harput, eski futbolcular Hakan Şükür, Arif Erdem ve İsmail Demiriz ile iş adamı Hazim Sesli ile ilgili oylama yapılmıştı.

Ancak genel kurulda Hakan Şükür ve Arif Erdem'in ihraç kararı oy çokluğuyla reddedilmişti. FETÖ üyesi eski futbolcuların ihraç kararının reddedilmesinin ardından sarı-kırmızılı kulübe tepkiler oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, sarı-kırmızılı kulübün bu kararı düzeltmesi gerektiğini söyledi. 

Etiketler :