1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Futbol Plus, Kasım 137 Sayısı Yayında
Futbol Plus, Kasım 137 Sayısı Yayında

Futbol Plus, Kasım 137 Sayısı Yayında

Futbol Plus, Kasım 137 Sayısı ile okuyucularıyla buluştu.

A+A-

Sitemiz yazarlarından Yılmaz Börükoçin'in Diyarbakır temsilcisi ve yazarı olduğu , Avrupa'da bir çok ülke ve Türkiye'de Aylık periyotlarla yayın hayatına devam eden Türkiye'nin ilk futbol dergisi Futbol Plus, Kasım 137 Sayısı ile okuyucularıyla buluştu.

Derginin bu sayısında Yılmaz Börükoçin'in kaleme aldığı ve Dosya konusu olarak işlediği ''Güney'in Yıldızı Mersin İdman Yurdu'' başlıklı yazısı 6 sayfa ile genişçe yer buldu.

Türkiye ve dünyadan spor haberlerini en güncel haliyle sayfalarına taşıyan Futbol Plus Dergisi; 137. sayısıyla sporun ve futbolun nabzını tutmaya devam ediyor.

Kasım sayısının kapağında “Umut Var!” başlığıyla Galatasaray'ın forma golcüsü Umut Bulut yer verilen sayıda, Avrupa'ya giden ve Toulouse deneyimi yaşayan golcü futbolcunun, Trabzonspor'da oynarken attığı gollerden çok, kaçırdığı goller nedeniyle konuşulduğunu ve belki de bu yüzden Fransa'nın Toulouse takımına transfer olduğuna vurgu yaptığı haberinde; orada yaşadığı bir sezonun Umut Bulut'a çok şeyler kazandırdığını, bu sene çok net görüldüğünü yazdı. Umut, transfer olduğu Galatasaray'da attığı gollerle krallığa koşarken, eski gol kaçırma hovardalığından da arınmış görüntüsüyle dikkat çekiyor.

Türkiye'nin 1980 sonrası yaşadığı hızlı değişim süreci futbolu da etkiledi ve futbolun toplumsal hayatımız içerisinde işgal ettiği yer her geçen yıl biraz daha arttı. Özerk futbol federasyonunun göreve başladığı 1988 yılından bu yana gelirleri hızla artan ve sponsor sayısı çoğalan bir federasyonla karşı karşıya kaldık. Ancak her ne hikmetse bütün bu gelişim ve değişime rağmen ülkemizdeki stadyumların neredeyse tamamına yakını çağdaş anlamda futbol oynama-izleme koşullarına sahip değiller ve bu durum sadece alt ligler için değil tüm lig kategorileri için de geçerli. Doç. Dr. Ahmet Talimciler'in kaleminden “Stadyumlar üzerinden futbola ve spora bakamayışımız.”

Önce Milli takım düzeyinde ardından kulüp düzeyinde hüsran yaşadığımız Romanya ile Türkiye futbolunu kıyaslayan Marin Mitran, Romanya futbolu son yıllarda yapılan hatalardan ders çıkartarak, yeni yeni telafi etmeye başladığını belirtti ve birçok oyuncusu Süper Lig'de boy gösteren Rumenler için Türkiye'nin ayrı bir yeri olduğuna değindi. “Romanya futbolu gençlere yatırım yapıyor.”

Futbol Plus ailesinden Rasim Mövsümov'un da jüri üyesi olduğu Golden Foot(Altın ayak) ödülünü daha ilk denemesinde Paris Saint- Germain'li forvet İbrahimovic kazandı. İsveç Milli Takımının kaptanı tüm dünyadan, taraftarların dört aydan fazla devam eden internet anketi sonucunda 10 futbolcu arasında en çok oyu kazanan isim oldu. “ Ibrahimovic ilk denemede Golden Foot'u kazandı.”

Derginin kasım sayısından öne çıkan diğer başlıklara gelince:

- Dünyanın en iyi golcüsü Ramadel Falcao.

- Galatasaray evinde Cluj'a puan kaptırınca gruptan çıkmayı zora soktu.

- UEFA Avrupa Ligi'nde Fener rüzgarı esiyor.

- Karabük'te mutlu bir Kongolu “Lomano Tresor Lua Lua”

- Televizyonlardaki futbol kabaresi.

- Altıntop sahibini arıyor.

- Yiğit İncedemir “Kartlar Çok başımı ağrıttı.”

- Tüm detaylarıyla Karşıyaka-Göztepe rekabeti.

- İstanbul'un orta yerinde 10 liraya maç bileti olur mu?

- Kartalspor'u Özcan Kızıltan uçuracak.

- Güney'in yıldızı Mersin İdman Yurdu.

- Arif Çetin'in kaleminden Milli Kulüpçülük.

- Ankara'nın gururu Kızılcahamamspor

Güçlü yazar ve deneyimli yorumcu kadrosuyla keyifle takip edilen Futbol Plus Dergisi, okuyucularına süpriz hediyeler kazandıran ödüllü testlerinin de yer aldığı kasım-2012 sayısı ile bayilerdeki yerini aldı.