1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'FETÖ vatandaşın parasını farklı hesaplara aktardı'
'FETÖ vatandaşın parasını farklı hesaplara aktardı'

'FETÖ vatandaşın parasını farklı hesaplara aktardı'

DİYARBAKIR - FETÖ, Diyarbakır eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu döneminde 'Köye Dönüş Projesi' adı altında ödenen paradan da vurgun yapıp, o parayı farklı hesaplara aktarmış.

A+A-

Doğu ve Güneydoğu’da terörden zarar gören vatandaşa ‘Köye Dönüş Projesi’ kapsamında ödenen paranın üzerinden yaptıkları vurgun, hazırlanan bir raporla belgelendi. Avukat Muzaffer Ava’nın suç duyurusu üzeri Diyarbakır Cumhuriyet Savcısı Tuncay Bozdoğan tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 8 yıl önce sır gibi sümenaltı edilen yolsuzluk raporu ilk kez gün yüzüne çıktı. 
 
ÜSTÜ ÖRTÜLDÜ
 
İçişleri Bakanlığı Müfettişleri’nin hazırladığı rapor, devletin FETÖ tutuklusu Diyarbakır eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu döneminde, ‘Köye Dönüş Projesi’ kapsamında terörden zarar görenler için verdiği ödeneklerde yolsuzluk yapılmasını konu alıyor. Rapora göre, terör mağdurlarına gönderilen milyarlarca lira Sayıştay denetiminden kaçırıldı. Muhasebe kayıtları tutulmayan paralar 6 farklı hesaba aktarıldı. Yolsuzlukların tespit edildiği raporla ilgili bir soruşturma da FETÖ tarafından kapatıldı.
 
REPO YAPMIŞLAR
 
Yardımlar terör mağdurlarına 5-6 ay sonra ödendi. Para repoda tutuldu. Ancak elde edilen gelirin nereye harcandığı ise belli değil