1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fatura onlara kesildi
Fatura onlara kesildi

Fatura onlara kesildi

Taraftarı ayağa kaldıran formaya saygısızlık skandalının faturası kaptan Ali Yıldırım ve Murat Kürüm'e kesildi. İki futbolcu da süresiz kadro dışı bırakıldı, takımda huzursuzluk yaratan diğer isimler de uyarıldı.

A+A-

'ORGANİZE ETTİLER' İDDİASI

Erzurum Büyükşehir Belediyespor maçından sonra formalarını toplu olarak yere attıkları için spor kamuoyunun büyük tepkisini çeken ve taraftarların kulüp binasına kadar yürüyerek protesto gösterisinde bulunmasına yol açan futbolcuların eylemiyle ilgili fatura iki futbolcuya kesildi. Eylemi organize ettikleri iddiasıyla kaptan Ali Yıldırım ve Murat Kürüm kadro dışı bırakıldı. Aynı eylemin içinde yer alan bazı futbolcuların uyarıldığı,bunlarla ilgili olarak yaptırım uygulanması için mahkeme tarafından atanacak kayyuma bilgi verileceği öğrenildi.

'EYLEMDEN HABERİMİZ YOKTU'

Bu gelişmelerden sonra yeni kaptan Hasan İnci olurken, gönüllü olarak takımı çalıştıran Fehmi Çağlar, futbolcuların haklı konumdayken forma olayı ile haksız duruma düştüğünü söyledi. Çağlar,”Futbolcular maçtan önce böyle bir karar almış. Amaç, formayı yere atmak değil protokolün önüne bırakıp sahipsizliğe dikkat çekmekmiş. Ancak bizim bundan haberimiz olmadı. Öyle bir eylem yapılacaksa bize bilgi verilmeliydi. Haklı iken haksız duruma düştüler. Taraftar ve kamuoyu haklı olarak eylemi farklı algıladı, tepkisini koydu. Kimsenin Diyarbakırspor'u böyle durumlara düşürmeye hakkı yok. Ben bilinçli şekilde formaya saygısızlık olarak görmüyorum.Aylardır sahipsiz olan futbolcular bunlara dikkat çekmek istedi ancak eylemin planlaması,yapılması ve sunulması yanlıştı.” dedi.

'KARARLARI ALMAK ZORUNDAYDIK'

Hiçbir futbolcuya karşı bir önyargısı olmadığının altını çizen Çağlar,bu zor günlerde en iyisini yapmaya çalıştığını ifade etti. Çağlar,”Bu çocuklarla alt yapıda çalıştık. İyi niyetlerinden şüphem yok. Bizim de hiç birine karşı önyargımız yok, olamaz da. Biz sadece Diyarbakırspor'u ayakta tutmaya çalışıyoruz. Bunun için bazı kararları almak zorundaydık ve kadro dışı olayları bu nedenle yapıldı. Çocukların sırtında ağır bir yük var. Bir yandan yönetim ve para yok, diğer yandan oynadıkları 7 resmi maçı kaybetmenin moral bozukluğu var. Bunlar Diyarbakırlı oldukları için psikolojik eziklik yaşıyor. Bunarın üzerine daha fazla giderek bir şey elde edemeyiz. Transfer tahtası kapalı ve yola bunlarla devam edeceğiz. Bu nedenle 'nasıl çıkışa geçebiliriz?' onun hesabını yapalım.” şeklinde konuştu.