1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eski Stad yerleri müteahhitlerden geri alındı
Eski Stad yerleri müteahhitlerden geri alındı

Eski Stad yerleri müteahhitlerden geri alındı

DİYARBAKIR- Diyarbakır eski Stadının arazisinde yapılması planlanan AVM ve Konut Projeleri iptal edildi ve arazi müteahitlerden geri alındı.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı sonrası ise 15 ilde ki eski stadyumlara yapılması planlanan "Millet Bahçesi" projesi için Valilikler çalışmalara başladılar.

Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'ı ziyaretinde müjdesini verdiği eski stadın yerine "Millet Bahçesi" yapılacak açıklaması sonrası Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Adana, Batman, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Malatya, Mersin, Samsun, Sivas, Trabzon-Akçaabat, Trabzon-Avni Aker, Sakarya ve Diyarbakır'daki 15 eski stadın yerine yapılacak "millet bahçeleri" yapılması için harekete geçti.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ),  Adana, Batman, Bursa, Gaziantep, Giresun, Hatay, Malatya, Mersin, Samsun, Sivas, Trabzon-Akçaabat, Trabzon-Avni Aker, Sakarya ve Diyarbakır'da ki eski stadyum yerlerine Millet Bahçesi yapılacağından, satışı yapılan yerlerle ilgili ihalelerin iptal edilerek müteaahitlerden geri alınacağı kaydedildi.